Чи мав генерал-хабарник Романенко Д.В. «дах» в міністерстві оборони України?

29 июля 2013, 08:10
Хабарників до суду! chysti.pogony@gmail.com
0
2752
Чи мав генерал-хабарник Романенко Д.В. «дах» в міністерстві оборони України?

Продовження розслідування Офіцерської громадської ініціативи "Чисті погони" корупції в Київському військовому ліцеї імені І.Богуна.

Аналіз фактів, які викриваються в ході розслідування Офіцерської громадської ініціативи «Чисті погони», показує, що генерала Романенка Д.В. досить потужно «кришували». Складається таке враження, що в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна створена добре продумана корупційна схема, якою управляє ніхто інший, як директор Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України генерал-майор Толок Ігор Вікторович. Наведемо декілька прикладів.

 

Після першого відвідування ліцею Толоком І.В. під «роздачу» попав заступник начальника ліцею з навчальної роботи підполковник Колесник Ігор Михайлович, який багато знав про корупцію в ліцеї. Офіційна причина «роздачі» - офіцер-вихователь проводив заняття зі стройової підготовки без конспекту чи з поганим конспектом. Насправді, генералу Толоку І.В. потрібно було призначити на цю посаду «свою» людину. Колеснику було запропоновано звільнитися з лав Збройних Сил України та залишитися працювати в ліцеї на цивільній посаді, що і було зроблено. Новим заступником начальника ліцею з навчальної роботи був призначений Оржешко Дмитро Валерійович.

 

Після другого візиту до ліцею генерала Толока був знятий з посади кращий командир роти підполковник Коломойцев А.В.  Офіційна причина – довго «засидівся» на посаді та проведення ротації офіцерських кадрів. Насправді, офіцер мав власні погляди на навчання та виховання ліцеїстів, а також інколи критикував керівництво ліцею.

 

Разом з тим, генерал Толок І.В. наблизив до себе заступника начальника ліцею з виховної роботи полковника Мотику С.М., який постійно доповідав йому обстановку в ліцеї в обхід начальника ліцею, тобто виконував функцію контролю та висвітлення перед Толоком діяльності начальника ліцею. До речі, Оржешко Д.В. та Мотика С.М. відразу в ліцеї отримали військове звання «полковник».

 

Проявом корупційної діяльності генерала Толока І.В. є надання дозволів на зарахування юнаків до ліцею з резерву. Так у правилах прийому до Київського військового ліцею імені Івана Богуна в пункті 4.4 зазначено: «З числа осіб, які не зараховані до ліцею за результатами конкурсу, формується відповідно до їх рейтингу резерв вступників до ліцею у кількості 10 % від чисельності набору», дозвіл на зарахування з резерву юнаків надає директор департаменту військової освіти та науки Міноборони України, тобто генерал-майор Толок І.В.  

Постає питання:

-         яким чином були зараховані до ліцею в 2012-2013 навчальному році ті юнаки, які не були до резерву включені (Голуб Олександр);

 

-         які незрозумілим чином були до нього включені (Рябошапка Андрій, Коновал Андрій);

 

 

-         отримали незадовільні оцінки за вступні випробування і були включені до резерву (Кузнець Андрій, Бринчак Олександр),

 

-         а також юнак, який не складав вступні випробування, має проблеми з зором, але був включений до резерву і був зарахований на навчання до ліцею?

 

Поряд з цим, необхідно зазначити, що генерал ТОЛОК І.В., якому підпорядкований ліцей, протягом року жодного разу не виступав перед педагогічним колективом ліцею чи батьками ліцеїстів, не провів жодного заняття з особовим складом.

 

Але ж кульмінацією корупційної діяльності є вступна кампанія до ліцею імені Богуна. Починається вона з розробки завдань для проведення вступних випробувань до ліцею із загальноосвітніх предметів та критеріїв оцінювання знань вступників, які повинні розроблятися Департаментом військової освіти та науки МО України. Але ж насправді вони розроблялися окремими вчителями ліцею під керівництвом начальника ліцею Романенка. Це дало можливість надання завдань окремим вступникам заздалегідь, ще до початку вступних випробувань. Невже генерал Толок І.В. цього не знав і не розумів?

 

Виникає питання, як розцінювати той факт, що з благословення Толока І.В. (у червні 2013 року) було, фактично, усунуто начальника навчально-оздоровчого комплексу (Боярка) полковника Бондаренка Олександра Вікторовича від участі у проведенні набору абітурієнтів на перший курс навчання до ввіреного йому структурного підрозділу (в Боярку). Можливо, Толоку І.В. та Романенку Д.В. не сподобалося те, що полковник Бондаренко Олександр Вікторович не виконав їх спільне замовлення щодо зарахування на навчання до навчально-оздоровчого комплексу КВЛ Богуна (Боярка) (близько 70 юнаків згідно з наданим ними списком) в минулому році?

 

І наостанок щодо контролю. В статті 5.2 Правил прийому до Київського військового ліцею імені Богуна зазначено: «контроль за організацією та проведенням прийому, порядком зарахування вступників до ліцею за його результатами, покладається на Департамент військової освіти та науки Міністерства оборони України», чому цей контроль не організував генерал Толок І.В.?

 

Все вище викладене вказує на те, що навколо ліцею крутяться великі гроші і до цього клубочку, який потрібно і далі розплутувати, причетні багато офіцерів, вчителів та працівників Київського військового ліцею імені Івана Богуна, а також посадові особи Міністерства оборони України, зокрема, генерал-майор Толок Ігор Вікторович.

 

Якщо він не погодиться з таким висновком, то Офіцерська громадська ініціатива «Чисті погони» наведе додаткові факти, що цей висновок підтверджують.

 

«Чисті погони»,

Офіцерська громадська ініціатива

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Плохие пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.