ШАЛОМ – Клички, де ж ваша совість?

24 сентября 2013, 22:01
0
313

Чого зазвичай кожні батьки бажали від своїх дітей?

Звичайно, що б вони були здоровими і щасливими, багатими і поважними в суспільстві. Що б вони подарували їм внуків, щоб не залишили в старості. Але найважливіше для батьків, що б діти пишалися ними, пам’ятали свою історію, передавали її з покоління в покоління.

image

Рідкісне фото Віталія в єврейській громаді

Чомусь саме це спало на думку, коли я згадала про річницю «Бабиного Яру», яку Київ і весь цивілізований світ відзначає цими осінніми днями. Вшанування пам’яті – дуже важливе, незалежно від нації, але просто смішно, коли заради рейтингів чи амбіцій наші опозиційні політики починають відмежовуватись від свого коріння, від своїх славетних пращурів, яким вони зобов’язані найдорожчим – життям. Невже цим людям, а я маю на увазі і Тимошенко, і Яценюка, і Кличка, настільки все це байдуже, що заради агітації та участі у високорейтинговому шоу під назвою політика, вони гідні зректися найсвятішого, власного коріння. Ще з часів Сталіна, відома всьому пострадянському просторі істина, що єдине від чого ні у якому разі не можна зрікатися – це батьки. Але нажаль, у нашій політиці досі трапляються такі собі моральні жертви електоральних війн. Найяскравіший приклад – Віталій Кличко. Так, той самий, відомий спортсмен, гордість України, людина, яка для багатьох стала тим символом, про кого говорять - герой нашого часу, людина, яка примусила нас пишатися своєю країною. Але жага влади здатна кардинально змінити людину, а може й просто розкрити її справжню сутність.
Ще нещодавно, на сторінках «Вікипедії» можна було, окрім нагород Віталія, дізнатись про те, що його бабуся по батькові – Тамара Юхимівна Етінзон була єврейської національності, але було це до того, як Віталій пішов у політику і вирішив, що для його іміджу мати бабусю “єврейку”, це не рейтингово. Він, де тільки міг, вичистив весь Інтернет-простір, від будь-якої інформації про своє походження. Заради рейтингу Віталій відхрестився від своєї історії і від громади, яка його підтримувала все життя. Цікаво, як Єврейська община віднеслася до такого відчуження? Але найцікавіше, як до цього ставиться родина?
Зараз, коли в медіа прослизає інформація про єврейське походження Віталія, УДАРівці називають це провокацією, і чітко пропагують Кличка, як “чистокровного” українця. Напевне, піарникам не дають спокою рейтинги Олега Тягнибока, але зараз не про це.
В Інтернеті я таки знайшла деякі факти, які, думаю, слід нагадати Віталієві, адже не можна зрікатись власних родичів – героїв.
Отже, мама Володимира Родіоновича і бабуся всесвітньо відомих боксерів – уродженка Черкаській області Тамара Юхимівна Етінзон, незадовго до війни закінчила педучилище і була розподілена вчителькою початкових класів в сільську школу. Там вона зустріла Родіона Кличко, з яким і одружилася, оселившись у м.Сміла, разом з її батьками. У травні 1941 року Родіона Кличко відряджають до Дніпропетровська на курси для керівного складу, а дружина з сином їдуть на канікули до батьків у Смілу. Там їх і застала війна. Дуже скоро Смілу зайняли фашисти, а Родіон довгі місяці з ризиком для життя ховав під підлогою дружину-єврейку, рідні якої загинули від рук нацистів. Після війни, як тих, що були в окупації, Родіона і Тамару заслали до Казахстану, де і народився їх син Володимир, батько Віталія.  Це – історичний факт. Більш того, двоюрідний дідусь Віталія – Анатолій Юхимович Етінзон, був героєм війни. Він героїчно загинув 30.11.1943 р. і похований в селі Бандурівка Кіровоградської області. Та і батько Віталія – Володимир Родіонович,– герой-ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС. Участь у трагічних подіях 1986 року в Чорнобилі обернулася для нього важким онкологічним захворюванням, з яким він мужньо боровся довгий час. А до цього він був успішним офіцером-льотчиком.
Але це все Віталій і його однопартійці не просто забули. Попри навіть здоровий глузд вони продовжують активно знищувати всі згадки про «ганебний факт» єврейського походження головного УДАРівця країни. Віталієві чомусь соромно. Соромно за своїх рідних, які кров’ю захищали свою Батьківщину, пережили і поневіряння, і репресії. Як стверджують історики, прізвище Етінзон дуже часто фігурує в архівах нацистських таборів, але виявляється, що всі ці факти не потрібні Кличкам. Віталій, після того як став політиком, жодного разу не відвідав «Бабин Яр», жодним словом не згадав своїх загиблих близьких.
Віталій Кличко пропагує себе, як чесного і відкритого політика, політика нового, проєвропейського покоління. Це смішно, бо я чудово розумію, що Віталій мусить відпрацьовувати вкладені в нього гроші, але зречення власних батьків, свого коріння – це яскраве свідчення його надзвичайної безпринциповості, навіть для наших цинічних політичних реалій.

POLITICUA.ORG

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Плохие пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.