М.Дракман у роздумах – скільки захоче Луценко?

30 июля 2013, 16:24
0
155

«Четвертий кінь» опозиції, якого так невчасно випустили на політичне ігрове поле, почав робити незрозумілі для американців ходи, які не вписуються у їх модель «влада – опозиція»

Стан «меланхолійного спостережника», в якому перебував Міжнародний Республіканський інститут США в Україні, раптово перерваний зверненням Ю.Луценка із пропозицією співпраці.

«Четвертий кінь» опозиції, якого так невчасно випустили на політичне ігрове поле, почав робити незрозумілі для американців ходи, які не вписуються у їх модель «влада – опозиція», а відповідно вводять керівництво МРІ у стратегічний ступор.

Напевно, до директора МРІ М.Дракмана доходили слухи, що ймовірною причиною звільнення Ю.Луценка з-за грат стала домовленість «колоти» опозицію зсередини, а тому пересторога іноземного політика вельми зрозуміла.

В той же час, американці після 2004 року, як ніхто інший, знають, на що здатний Луценко та який «шматок» опозиційного електорату він може на себе потягнути. Зважаючи на це, перед керівництвом МРІ постає логічне питання – чи достатньо у Луценка сил та політичних засобів (амбіцій вистачає!), аби на нього можна було робити реальну ставку. Другим питанням (а за важливістю може й першим) є банальний фінансовий розрахунок – скільки грошей попросить Луценко для своєї політичної сили. А те, що попросить – ні в кого не викликає сумніву!

Фактично, на кону стоїть вибір між налагодженою і відносно «бюджетною» співпрацею з об’єднаною опозицією, яка, однак, має примарні шанси «взяти» головний трофей 2015 року, та сумнівним з усіх боків Ю.Луценком, який, тим не менше, здатний при певних умовах зробити переможний ривок.

Становищу М.Дракмана не позаздриш, оскільки його хибне  рішення може призвести до втрати Сполученими Штатами Америки  впливу на Україну  у майбутньому. З іншого боку, США щиро вірить, що знову маленький крок однієї людини може стати великим скачком для цілого людства (принаймні для української його частини).

Розвиток подальших подій розставить крапки над «і», а чи виправдає Луценко сподівання МРІ, залежить далеко не від виділених коштів, а від свідомості самих українців, які вже бачили не одного політичного спейсмена.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Плохие пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.