Необхідність ефективної мовної політики в Україні.

2 мая 2018, 18:06
Владелец страницы
0
3703
Необхідність ефективної мовної політики в Україні.

Мова – найважливіша ознака національної самоідентифікації не тільки людини та її духовної культури, а й держави в цілому.

Саме тому в системі державних пріоритетів мовна політика мусить посідати чільне місце. Її стратегічним завданням поряд із гарантуванням мовних прав людини є утвердження суспільної злагоди і політичної стабільності, забезпечення єдності і зміцнення української держави. Особливо це актуально в сучасних умовах, у яких перебуває Україна.

Державність української мови є стабілізаційним чинником у зміцненні єдності українського суспільства, ідентифікації громадян як частини нації, фактором суверенітету й безпеки держави. Саме тому пріоритетом мовної політики в сучасній Україні має бути утвердження і розвиток української мови як державної – визначального чинника і головної ознаки ідентичності української нації, яка історично проживає на території України, становить абсолютну більшість її населення, дала офіційну назву державі і є базовим системоутворюючим складником української державності.

Без повноцінного функціонування української мови як державної в усіх регіонах України українській нації загрожує втрата статусу і ролі титульної і державотворчої нації.

Солідарність суспільства формує передусім масове усвідомлення громадянами країни приналежності до єдиного мовно-культурного простору. Тому поширення в унітарній державі однієї державної мови є запорукою її політичної стабільності.

Вільне опанування представниками національних меншин української (державної) мови як мови свого громадянства – запорука єдності і стабільності суспільства. Функціонування державної мови має поєднуватися з уважним ставленням до мов національних меншин. При цьому державний статус української мови несумісний з пропагандою, спрямованою на запровадження другої державної мови, будь-яких форм регіональної мовної автономії, бо, як переконує європейський та світовий досвід державотворення: немає жодної країни, де б на одній території функціонувало одночасно дві державні (офіційні) мови.

Отже, з огляду на сучасну мовну ситуацію в Україні та її історичну складність для здійснення програмних задумів потрібні конкретні державні механізми реалізації державної мовної політики, які впроваджує сучасна українська влада на чолі з Президентом. Маємо надію, що наша рідна мова розвиватиметься і утверджуватиметься і далі, а ми повинні всіляко цьому сприяти, бо ми є її носіями і спадкоємцями.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.