Виставка “Діти Донеччини за мир!” на Київщині

2 декабря 2016, 10:49
журналіст
0
7
Виставка “Діти Донеччини за мир!” на Київщині

Культурологічні волонтери, в основному працюють у Слов`янську, Краматорську, іноді в Маріуполі. В результаті, ці три міста буквально пересичені різноплановими заходами. Тоді як невеликі шахтарські містечка, особливо ті, які опинилися поблизу лінії розмежування, отримують недостатню увагу.


img_5380

Маємо гарний приклад співпраці музейників Київщини і прифронтового Покровська на Донеччині. Можливо навіть акт дитячої дипломатії, звернення до дорослих з проханням зробити все, аби повернути мир в Україну!

Культурологічні волонтери, в основному працюють у Слов`янську, Краматорську, іноді в Маріуполі. В результаті, ці три міста буквально пересичені різноплановими заходами. Тоді як невеликі шахтарські містечка, особливо ті, які опинилися поблизу лінії розмежування, отримують недостатню увагу. І цю ситуацію намагаються виправити як Управління культури ОДА, місцева влада, учасники Музейних експедицій в АТО часопису “Музеї України”. Роботи вистачить всім – приєднуйтеся!

-Розуміємо, як важко нашим колегам на Донеччині, особливо тим, чиї заклади культури опинилися в прифронтовій зоні! – сказав директор музею “Битва за Київ у 1943 році”, Заслужений працівник культури України, повний кавалер ордену “За заслуги” Іван Вікован, – Захоплені подвижництвом співробітників Управління культури Донецької ОДА, яким довелося відновлювати роботу з чистого листа. Допомагаємо як можемо! Чекаємо нових виставок! Наші науковці працюють в зоні АТО з 2014 року…

-Ми дуже задоволені спільною роботою з ГО “Гуманітарна ліга”, журналом “Музеї України”, Національним музеєм-заповідником “Битва за Київ у 1943 році”, вдячні Донецькій ОДА, міській владі Покровська! – розповіла директор Покровського історичного музею Ангеліна Рожкова, – Наші акції отримали загальноукраїнський розголос, привернули увагу до нашого міста, талантів наших дітей! Особлива подяка за створення сайту музею Ми відчуваємо підтримку України! Вдячні за подарований виставковий комплект патріотичного плакату Юрія Неросліка!

-Завжди підтримуємо такі гарні ініціативи! – заявила начальник Управління і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, – Комунальний заклад «Покровський історичний музей» налагодив виставкову співпрацю з провідним закладом Київської області Національним музеєм-заповідником “Битва за Київ у 1943 році”. Відбулася перша дитяча виставка. Нещодавно на Київщині презентували дитячі роботи з колекції відродженого Донецького обласного художнього музею з села Прелесне. Роботи київських дітлахів теж побачили на Донбасі! Будемо продовжувати співпрацю!

-Міська влада робить все, від нас залежне, аби всі заклади культури, освіти працювали у штатному режимі, проводили виховні патріотичні заходи! – зазначив міський Голова Покровська Руслан Требушкін, – Діти Донеччини мають рости в умовах, коли існують всі можливості для творчого розвитку! Гарно, що роботи вихованців Школи мистецтв побачили на Київщині! Очікуємо виставку киян у нас!

12998707_799324186834664_4092274666883887499_n

Допомогла музеям встановити контакти шеф-редактор журналу “Музеї України”, керівник осінньої Музейної експедиції Наталка Іванченко. Саме на її рахунку організація виставок юної покровчанки Лілії Дорошенко в Одесі, Києві, співпраця з місцевими художниками. Їй довелося кілька разів побувати в Покровську, навіть потрапила в аварію – автобус мало не зіткнувся з військовим бензовозом, повним пального…


pokrovk_6_147697324648

Культурологічні волонтери, які часто бувають у прифронтовій зоні, знають, яке велике значення мають мистецькі акції поруч з війною. Як тепло приймають донбасівці дитячі виставки, сучасних художників з різних регіонів, вистави, концертні програми! Вони нарешті відчувають себе частиною України, попри агресивну пропаганду путіністів. І добре, що твори донеччан можуть побачити в Києві, Львові, Ужгороді… Особливо це важливо для дітей! Вони змалку повинні бути інтегровані в український культурний простір, відчувати себе частинкою України!

-Наш Національний музей-заповідник “Битва за Київ у 1943 році” у Нових Петрівцях співпрацює із закладами культури зони АТО з 2014 року! – повідомила заступник директора, куратор виставки Тамара Сокол, – Надаємо методологічну допомогу, допомагаємо виходити в інтернет, організуємо спільні виставки. Заплановано чимало цікавих заходів! Завжди чекаємо у нашому музеї!

Виставка закінчилась. Днями дитячі малюнки повернуться до Покровська. Сподіваємося, у музеї Нових Петрівців будуть акції і з інших музеїв.

Нині варто морально і виставково підтримати щойно перереєстрований Донецький обласний краєзнавчий музей. Центральний офіс в окупованому Донецьку обстріляно і пограбовано. Три сільських філії утримувались і працювали завдяки ентузіазму музейників, які більше двох років не отримували зарплату і необхідних платежів! Небувалий випадок в історії світової музейної практики! Нині проблеми і бюрократичні перепони подолано! ДОКМ треба повернути колишню славу! Наша команда вже створила музею сайт.

А взагалі, вивели в мережу 11 закладів культури Донеччини.

Музеї Донеччини працюють і розвиваються! Хоч фронт і поруч. Діти Донбасу за мир!

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”, куратор виставки

img_5354

img_5380

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.