Розвиваючи студентський патріотизм

23 декабря 2014, 19:22
0
24

Зустріч з Дмитром Павличком в ІЖ

В Інституті журналістики Київського Національного університету ім. Т.Г.Шевченка, на лекції з історії України була проведена зустріч з заслуженим культурним діячем України Дмитром Павличком. Все почалося з короткого знайомства: виявилось, що пан Павличко деякий час був народним депутатом і, користуючись недоторканістю, просував українську національну ідею.

Трохи згодом, Дмитро Павличко розповів історію свого життя, пов'язану з боротьбою за українську незалежність, на яку діяч поклав майже усі життєві сили. Майбутній поет народився у Стопчатові (Івано-Франківська область) у 28 вересня 1929 року,  початкову освіту здобув у селі Яблунів у польській школі, де українців не дуже шанували. Ще з дитинства Дмитро Васильович захоплювався поезією та навіть сьогодні згадує вечори вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка, які проводилися  у Народному домі села, в якому жив поет. Саме там Дмитро Павличко вперше відчув, що таке патріотизм. У ході навчання у Львівському університеті поет неодноразово публічно читав вірші, які згодом помітив М.Хрущов. Дуже глибокою була метафора поета щодо того, як у той час він писав прорадянські вірші, і чому українському майстру слова доводилося це робити: «Прорадянська поезія була для мене щитом, а українське щире слово – зброєю» - адже тоді українська поезія не вважалася бажаною, влада бачила в ній націоналістичний нахил, тому щоб звільнитися від репресій поети мали писати вірші на честь В.І.Леніна, про комуністичні ідеали і так далі.  Цікавим був той факт, що поет безпосередньо причетний до акту проголошення незалежності України та навіть є автором першого речення цього визначального для нашої держави документа. Дмитрові вже 85 років, але навіть зараз він хотів записатися у Національну гвардію, щоб боронити державні кордони. Це свідчить про те, що Творець таких вічних речей як "Два кольори" ще не втратив наснаги та мужності. Його мучить єдине питання: "За що ми боролись стільки років, якщо зараз відбувається майже те саме?" Його життя є прикладом того, як людина намагається зробити все, щоб її держава процвітала та була найкращою колискою для нащадків.

Звертаючи увагу на інформаційну війну, яка точиться між Україною та Росією сьогодні, Дмитро Павличко наголосив, що журналіст повинен бути компетентним, впевненим у своїх знаннях та писати тільки правду. Далі поет розповів про життя Тараса Шевченка і на його прикладі пояснив, що індивідуальної свободи для поета не існує, а існує свобода народу, до якого належить поет.

Після цього, Дмитро Павличко прочитав вірш про війну, що зараз йде на теренах нашої Батьківщини. Слова спліталися у риму, а на очах накочувалися сльози. Слова є могутньою зброєю, що і довів відомий поет. Саме ними Дмитро Павличко завойовував Українську незалежність. Його вірші просякнуті менталітетом нашого народу, тому їх знають чи не на всій території сучасної України.

Я вважаю, що Дмитрові Павличку вдалося переконати студентів, що майбутнє в наших руках, і насамперед нам потрібно щось робити для подальшого розвитку Батьківщини. На мою думку, такі зустрічі з видатними особистостями зараз треба проводити частіше, адже в умовах сучасної ситуації дуже важливо підтримувати національний дух. Євромайдан дав людям зрозуміти, що наша держава є надзвичайно перспективною, адже Революція Гідності, безперечно, була проявом істинної демократії, але, на жаль, за перемогу доводиться платити:  війна на сході приносить в жертву невинних людей і тільки допомога зі сторони співгромадян дійсно може повпливати.

Ми дякуємо поетові за те, що він допомагає зберігати національну єдність. На таких людях як Дмитро Павличко і тримається наша держава. Його життєвий досвід дав нашому поколінню зрозуміти, що треба цінувати боротьбу творців нашої суверенної держави та стати їм достойною заміною. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.