Чому ми таки підпишемо договір з ЄС?

9 ноября 2013, 09:53
0
262
Чому ми таки підпишемо договір з ЄС?

оптиміст-антискептик)


 З кожним днем, який нас наближає до Вільнюсу, владна риторика стає все більш скептичною щодо майбутнього підписання асоціації.

 Це підкріплюється  діями. І закони по Тимошенко їм не такі, і Кокс з Квасневським не мають нічого вказувати.

 Тобто помітний тотальний саботаж. Ще й президент чи не кожного дня їздить до путіна торгуватись

 Свою скептичність показує й опозиція, яка останнім часом іде на всі можливі і неможливі поступки  більшості, але остання завжди знаходить причини не приймати той чи інший закон, необхідний для підписання Угоди.

 Але є підстави, які дають чи не стопроцентну впевненість про підписання Угоди у Вільнюсі.

1. Геополітика. ЄС, з розпадом Радянського Союзу зробив ставку на країни соціалістичного табору і три прибалтійські країни. Тут важливо роль відігравала як безполсередня близькість кордонів, так і економічні інтереси.

 На даний момент кордони впритул наблизились до України. Наша держава межує з 4-ма членами ЄС і Молдовою, яка також підписуватиме Угоду про асоціацію у Вільнюсі і де наявна надввичайно велика підтримка європейської інтеграції серед населення, влади та опозиції.

 Натомість Україна, Білорусь та інші країни колишнього СССР були свідомо віддані в орбіту Кремля. На даний момент європейська дипломатія вважає Україну цінним союзником та ключовою країною усієї програми Східного партнерства.

 Раніше ЄС, на відміну від США, не проявляв такої активної зовнішньої політики, зокрема й на теренах колишнього совка.

 Показовим прикладом політики "дранг нах остен" є проведення в Україні та Польщі Євро 2012 і право проведення Євробаскету 2015 року, як відомо, спорт вже давно використовується у політичних цілях, є її виразником.

 Це був тест, який ми з горем пополам, та пройшли.

 Сотні тисяч європейських туристів відкрили для себе Україну ,бідну, але цілком цивілізовану країну з гостинними та неагресивними людьми, чемпіонат пройшов спокійно, а отже відповідні висновки зроблені єврочиновництвом.

  Створення різноманітних неоімперських мутних та євразійських союзів, які контролювала б Росія і до яких як не шантажем то силою заманюють Україну, також активізує дипломатію Європи.

 2. Енергетична політика. Монополія Газпрому та імперські замашки путіна та Ко втомили ЄС, в його інтересах поглибити не лише економічні відносини, але й відносини у сфері енергетики з Україною, асоціація полегшила б у перспективі приєдннання до Енергетичних пактів та єдиного енергетичного ринку ЄС.

 така ситуація вдарить по монополії Газпрому. А це, зрозуміло, в інтересах ЄС.

 3. Економіка. Україна - держава дуже дешевої робочої сили, з достатньо високим ресурсним забезпеченням,  близька до Європи територіально, тобто з прекрасним трензитним потенціалом.

 Тобто підприємці ЄС зацікавлені в інвестиціях у нашу країну. Питання становлять - гарнатії для їх капітау, Угода  надала б такі.

 Зивчайно що оілгархічний та клановий бізнес, корупція, бюрократія гальмуватимуть притік інвестицій, однак Угода встановлює досить чіткі вимоги до керівництва держави та обовязковіть проведення реформ в економіці, боротьбу з корупцією тощо.

 4. Угода водночас дозволяє ще досить тривалий час зберігати статус-кво для оігархічного бізнесу, в обмін на підписання керівництву держави можуть бути надані гарантії НЕпереслідування, після зміни влади, тобто владні еліти можуть спати спокійно навіть за підписання цієї Угоди. Принаймні поки що..

 Росія таких гарнтій дати не може і навіт коли їх дає, то виконує дуже вибірково чи взагалі не виконує. Характерними її методами є шантаж., ембарго, економічні війни, використання пятої колони. ЦЕ чудово розуміє навіть наша далекоооооо не проукраїнська влада.

 5. Підтримка населення. За різними соціологічними опитування за підписання Угоди виступає від 65 до 75% громадян України, враховуючи демографічні, ментальні  та ідеологічні зміни які хоч пригальмовано та відбваються, у переспективі кількох років підтримка євроінтеграції зростатиме.(відомо що серед молоді процент підтримки євроінтеграції досягає 90%, відчувається зростання патріотизму та критичиного мислення серед населення).

 Це безпрецедентний відсоток, особливо зважаючи на чотири фактори

1) у країнах ЄС побвав надзвичайно малий відсоток Українців

2) ЄС перебуває у кризі й досі на відміну, зокрема від Штатів(відновився рівень зростання ВВП понад 2%, хоча остані події у Сенаті звичайно не дуже позитивні.), дуже важко виходить з нього.  

3) могутня пропагандистська машина, яка агітує проти ЄС і європейських цінностів.

 4) ментальний спадок "гомо совєтікус"

 І навіть незважаючи наа ці фактори, ТАКИЙ ВЕЛИКИЙ відсоток підтримки. Що ж буде далі, коли Українці більше їздитимуть у ЄС, економічне зростання якого відновиться, зявляться вільні ЗМІ в Україні? 

 Отож ці фактори вкупі з демографічними у перспективі кількох років збільшать процент підтримки ЄС на кільканадцять процентів.

 Це розуміють і в Європі. Європі, в країнах якої підтримка ідей обєднаної Європи далеко не така висока як у самій Україні.(Британія, Греція хочуть/можуть вийти з ЄС тощо).

 Підписання для Європи Угоди з ключовою країною Східного партнерства, має вкотре підсилити єврооптимізм, призупинити дезінтегруючі процеси у країнах членах ЄС,  отримати важливу геополітичну і дипоматичну перемогу.

 Варто зазначити,вибори президента в Україні відбудуться 2015 року, отже велика ймовірність що з цією владою ЄС доведеться співпрацювати не довго, а рішення повинне грати на перспективу і орієнтованим на інтереси населення, простих людей.

Тим паче що у 2014 році буде нова Єврокомісія, вибори і це питання може відійти у довгу шухляду, атже найближчі роки Європі буде не до підписання Угод, в той час Україна може піти в усілякі мутні союзи а янукович перетворитися на нового лукашанка, що означатиме втрату України на довгі роки, якщо не десятиліття та посилення авторитаризму на просторах Східної Європи.

Тому, вважаю Угода буде підписана, незважаючи на несприятливі політичні процеси та невиконання усіх умов Україною(особлливм питанням номер один є справа Тимошенко, вирішення якої може не відбутися).

     

   

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.