Вихованням харизматичних лідерів займуться студенти

9 октября 2013, 13:18
НАВЫКИ: планирование-координация-контроль (реализовано более 100 крупных проектов в разных направлениях),  коммуникатор, нетв
0
393
Вихованням харизматичних лідерів займуться студенти

Нарешті в України запрацює механізм "соціального ліфта", над яким не один рік б'ються органи влади та бізнес.

         Минулого тижня, який ознаменувався гучними боями як місцевого значення (битва під Київрадою) так і міжнародного характеру (Кличко-Повєткін), відбулася подія, яку можна віднести до розряду революції, але тихої і мирної. Її задумали і провели для себе студенти. Це революція в освіті. Вірніше сказати - в самоосвіті.


Наприкінці минулого тижня  в рамках ІІІ Молодіжного  інноваційного форуму, що проводився в Донецьку, було презентовано унікальний інноваційний проект.  Ця інновація називається «Академія навичок » - новий соціальний некомерційний міжнародний он- лайн проект, що об'єднує он- лайн освіту і працевлаштування. Саме тому засновниками проекту стали всеукраїнська молодіжна громадська організація «Українська студентська спілка», компанія МТС-Україна та Міністерство молоді та спорту України.

Унікальність програми полягає в тому, що завдяки он- лайн навчанню,  учасники проекту зможуть працевлаштуватися в комерційні або державні організації . Проект «Skills Academy» 2 роки апробувався на базі проекту «Центр Майбутнього: Золотий кадровий резерв України» і є результатом впровадження 10- річного досвіду команди проекту у цій сфері.

У заходах «Академії» завжди приймають участь  соціально орієнтовані приватні компанії, які розуміють, що майбутнє успішної України складається, у тому числі з самореалізації тих, хто тільки почав будувати свою кар'єру. Зокрема, до Форуму, де був представлений Проект « Skills Academy», долучилися 15 великих національних бізнес-компаній (ДТЕК, Метінвест, МТС, Європейська Бізнес Асоціація, Ernst & Young, Астор-Груп, Донецька торгово-промислова палата, Гірничі машини, Küttner і багато іншіх).

Довгий час над проблемою першого робочого місця трудилися влади та ВУЗи , бізнес розробляв схеми відбору талантів, а  сама молодь, якій хочеться жити і працювати в успішній країні - була непрацевлаштована.

Результати опитування, проведеного Інститутом Горшеніна серед українських студентів, показали, що проблема працевлаштування молоді є найбільш актуальною - 64,5 % відповіли , що саме це питання турбує їх найбільше. Офіційні дані Державного центру зайнятості також вельми песимістичні - станом на 1 березня цього року 41,2 % безробітних - люди віком до 35 років. Тобто 243000 молодих людей офіційно безробітні. 17% усіх молодих жителів України - кожен шостий (! ) - не мають роботи.

Вирішенням цієї застарілої проблеми може стати сааме нова онлайн-освіта. Вона доступна, мобільна, потребує лише підключення до мережі Інтернет та бажання вчитись. Навчальні онлайн-програми вже стали трендом в галузі освіти. Це дійсно революційне рішення, особливо для людей, які не мають часу, або фінансової можливості навчатись в традиційних ВУЗах. Окрім того, такий вид навчання дозволяє обирати програму, яку студент хотів би вивчити. Це хороша можливість вчитись тому, що ти хочеш, де і коли тобі зручно за мінімальну плату, або взагалі безкоштовно.
Ще одним освітнім трендом стала галузь знань "софт-скілз". Так звані "м"які навики"-це соціальні навики, які включають в себе лідерство, мотивацію, тайм-менеджмент, фінансову грамотність, роботу в команді.

Часто людина без навиків «софт», є менш конкурентоспроможною, на ринку праці, ніж спеціаліст з добре розвиненими «хард скілз» (практичними галузевими напрямами).
А 21 століття , на противагу 20му століттю технократів, є часом харизматичного лідерства, креативності та пошуку нових рішень. Цінується особистість, людина. Загалом, даний освітній тренд представляє собою потребу в новому менеджменті.

Беручи до уваги основну проблему української економіки-відсутність управлінців, освітня галузь нашої країни дійсно вимагає змін. Початком таких якісних змін може стати об’єднання двох прогресивних напрямів - онлайн освіти і софт-скілз. Аудиторне навчання «м’яким» навиками зазвичай коштує дуже дорого і пропонується топовими програмами MBA та відомими бізнес-тренерами, що не по кишені для більшості українців.
Онлайн-програми, головною рисою яких є доступність, можуть вирішити таку проблему.

Сьогодні у молоді є шанс, і цей шанс у багато разів спростить систему підбору молодих фахівців у великі комерційні та державні компанії, допоможе молоді України отримати необхідні навички «софт - скіллз» від кращих тренерів України для вдалого працевлаштування, успішної кар'єри, цікавого життя.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.