Коли співробітники МВС мають право стріляти?

25 января 2014, 18:40
0
176
Коли співробітники МВС мають право стріляти?

Стаття 15 Закону України «Про міліцію»

Вогнепальна зброя застосовується працівниками міліції як крайній захід у наступних випадках:

1) для захисту громадян від нападу, що загрожує  їх  життю  і здоров'ю, а також звільнення заручників;

2) для відбиття нападу на працівника міліції або членів його сім'ї, якщо  їх життю  або  здоров'ю  загрожує  небезпека;

3) для відбиття нападу на охоронювані об'єкти, конвої, жилі приміщення  громадян, приміщення державних і громадських підприємств,установ і організацій, а також звільнення їх у разі захоплення;

4) для затримання особи, яку  застали  при  вчиненні  тяжкого злочину і яка намагається втекти;

5) для затримання особи,  яка чинить збройний опір, намагається втекти з-під  варти,  а  також озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожує життю і здоров'ю працівника міліції;

6) для зупинки транспортного засобу шляхом його пошкодження, якщо водій своїми діями створює загрозу життю чи здоров'ю громадян або працівника міліції. Забороняється  застосовувати і використовувати вогнепальну зброю при значному скупченні людей, якщо від цього можуть постраждати сторонні особи. Працівники міліції мають право використовувати  зброю  для подання сигналу тривоги або виклику допомоги, для знешкодження тварини, яка загрожує життю і здоров'ю громадян або працівника міліції.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.