оплата праці в нашій країні не відповідає реальному прожитковому мінімуму

16 августа 2011, 13:22
журналіст
0
497

суспільство має закликати профспілки України не погоджуватися на мінімальну зарплату та вимагати продовження переговорів

 

На думку народного депутата України Руслана БОГДАНА, суспільство має закликати профспілки України не погоджуватися на мінімальну зарплату та вимагати продовження переговорів між робочою групою профспілок, урядом і роботодавцями про визначення в проекті держбюджету-2012 розмірів прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати і розміру базового тарифу єдиної тарифної сітки для працівників бюджетної сфери з урахуванням вимог Конституції та законів України.

— Профспілкам слід вимагати продовження переговорів між робочою групою профспілок, урядом і роботодавцями про визначення в проекті держбюджету-2012 розмірів прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати і розміру базового тарифу єдиної тарифної сітки для працівників бюджетної сфери з урахуванням вимог Конституції та законів України, — вважає Руслан Дмитрович Богдан. — Адже переговорне рішення може заморозити бідність в Україні як мінімум ще на один рік, оскільки темпи зростання мінімальних гарантій оплати праці не відповідають реальному прожитковому мінімуму в країні.

За словами нардепа, розмір прожиткового мінімуму та вартість споживчого кошика на одного громадянина мають переглядатись раз на 5 років, але востаннє це було зроблено ще в 2000 році. Розмір мінімальної заробітної плати 1098 грн., як пропонується урядом у 2012 році, порушує 48 статтю Конституції України, Закон «Про прожитковий мінімум», рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 та низку нормативних актів, що захищають права громадян України.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.