Богданів бердиш

13 сентября 2011, 23:41
журналіст
0
427

Бойова сокира вручена Богдану під Замостям, вціліла і знаходиться в одному з польських музеїв. А якщо точніше - в Кракові.


Богдан Хмельницький загальноприйнятий і визнаний герой тільки в Україні. Можливо, до його пам`яті добре ставляться в Росії. У Польщі ця історична фігура не викликає захвату.

 В хазарському середовищі, постать українського Гетьмана має, як би це літературніше сказати, дуже негативні відгуки. Ненависть. Слід зазначити, що саме в часи правління Богдана, в ортодоксальному іудейському казані, виникло кілька таємних сект, релігійних течій, політичних рухів. Богдан Хмельницький, козаччина, гайдамаки, для них і досі головні вороги.

"Восьмого листопада 1648 року, в день святого Михаїла, Богдану Хмельницькому під Замостям було піднесено бердиш - бойову холодну зброю. З одного боку було зображення архистратига Михаїла, а з другого - напис: "Подъ Замосцемъ Я Богданъ Хмельницькій съ 80 тисячъ козаковъ а ляхамъ жедамъ й попамъ супостатамъ симъ Бердышемъ заграю на ихъ толстыхъ шияхъ...” Зображення архистратига Михаїла також було на тих прапорах, під якими водив у походи своє військо Богдан Хмельницький".

Саме цей день і цей факт, чимало істориків називають початком національно-визвольної війни українського народу проти різноманітних зайд і окупантів. В іншій версії, це звучить як початок різанини проти поляків і євреїв. Тут уже, кому що ближче...

Бойова сокира вручена Богдану під Замостям, вціліла і знаходиться в одному з польських музеїв. А якщо точніше - в Кракові. Цей експонат відомий, гарно описаний. На жаль, ми так і не знайшли його фотографію... Є ще дві копії...

Ще один, подібний бердиш, з індентичним написом, зберігається в запасниках одного з музеїв Севільї, Іспанія. От цей варіант, цікавий. Але, як знайти?

І тут, абсолютно випадково, ми повідомляємо про існування ТРЕТЬОГО бердиша Богдана Хмельницького! В Канаді! Можливо копія? Чи реконструкція?
Фотографії так і не отримали...

Віктор Тригуб, "Музеї України"Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.