Як отримати витяг з реєстру прав на нерухоме майно? З нового року нова процедура.

20 сентября 2011, 07:00
0
3762

Як отримати витяг з реєстру прав на нерухоме майно? З нового року нова процедура.

На сьогодні це питання регулюється Наказом Міністерства юстиції України N 7/5 від 07.02.2002 Про затвердження Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно (далі Тимчасове положення). Правом на отримання витягу з Реєстру прав можуть скористатися: 1)власник (власники) об'єкта, права щодо якого підлягають державній реєстрації, або уповноважена ним (ними) особа; 2) правокористувач (правокористувачі) нерухомого майна або уповноважена ним (ними) особа; 3) спадкоємці (правонаступники - для юридичних осіб) або уповноважені ними особи. Проте згідно п. 7.6 Тимчасового положення наданню витягу з Реєстру прав передує проведення технічної інвентаризації об'єкта, права щодо якого підлягають державній реєстрації, окрім випадку надання витягу з Реєстру прав відповідно до пункту 3.13 Тимчасового положення. Відразу зазначимо, що це випадок відмови, у випадках, передбачених законом, від права власності чи іншого речового права на нерухоме майно власником (власниками) чи правокористувачем (правокористувачами)реєстратору БТІ подається заява (нотаріально посвідчена) про відмову від права власності та інших речових прав на нерухоме майно за формою, визначеною у додатку 9 до Тимчасового положення. Протягом чотирнадцяти робочих днів з дня прийняття заяви про надання витягу з Реєстру прав чи письмового запиту про надання інформаційної довідки з Реєстру прав реєстратор БТІ надає витяг чи інформаційну довідку з Реєстру прав або приймає рішення про відмову в їх наданні. Обчислення терміну надання витягу з Реєстру прав здійснюється без урахування терміну проведення технічної інвентаризації об'єкта, права щодо якого підлягають державній реєстрації. Витяг з Реєстру прав є дійсним протягом трьох місяців з моменту його видачі, окрім випадків, коли витяг з Реєстру прав видається спадкоємцям для оформлення спадщини. Варто зазначити що така процедура діятиме до 01січня 2012, а вже з 01січня 2012 повною мірою набирає чинності Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Також зверніть увагу на Постанову КМУ від 22.06.2011 р. №703 «Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», яка набере чинності з 01.01.2012 р.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.