Чорна діра ЄС

15 февраля 2012, 20:34
0
428
Чорна діра ЄС

Чи можливо врятувати Грецію від економічного апокаліпсису?

Чи можливо врятувати Грецію від економічного апокаліпсису? Не думаю: так звана трійка кредиторів - МВФ, Єврокомісія і європейський Центробанк надасть їй кредити лише у випадку урізання витратної частини бюджету. Зробити це буде не легко: соціально-економічна ситуація в країні дуже важка - основною проблемою є тотальне безробіття серед молоді, яке жене їх на вулиці. Схоже нинішній кабінет повторить долю  Папандреу:  під тиском вулиці він змушений буде піти у відставку. А Грецію прийдеться рятувати Німеччині - для збереження єврозони, розвал якої по принципу доміно приведе до розвалу всього ЄС. До нинішніх проблем Греції додалася інша - не менш серйозна: у відповідь на ембарго Іран призупинив поставку своєї нафти в цю та інші країни Євросоюзу.

 Це уже призвело до росту цін на нафту. А після нападу Ізраїля на Іран ціни на цю стратегічну сировину можуть стрибнути до небес, і тоді проблеми будуть не лише у Греції, але і всього ЄС. Але, навіть, якщо уряд чудом виконає умови кредиторів і отримає гроші - як він їх буде віддавати? Греція скочується у фінансову безодню і тягне за собою весь ЄС. Тому вихід один: виключення Греції із Єврозони. Та Меркель і Саркозі бояться піти на такий крок, бо це може спровокувати дезінтеграцію Євросоюзу. Є іще один вихід: продати облігації Китаю - для цього лідери ЄС і полетіли в Пекін. Але, глава China Investment Corp (CIC) Лоу Цзивей уже заявив, що не буде купувати єврооблігації через їх проблематичність. Та впевнений, що євролідери домовляться з китайцями і продовжать влізати в борги, а потім настане час Х...

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.