Віктор Тригуб і Роман Круцик про сталінські репресії Розслід

18 февраля 2012, 08:10
журналіст
0
387

У червні 1941 року, до таборів військовополонених з 6 країн направили 17710 чоловік. Після початку війни 22 червня 1941 року, евакуювали 6503. Куди зникло 11207 громадян про покарання яких не було жодРозслідування діяльності Козельщинського, Путивльського, Старобільського концтаборів НКВС СРСР має міжнародний резонанс. Адже, постраждали тисячі громадян Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Молдови, Румунії... Їх доля і досі невідома. А цей епізод залишається білою плямою історії.
Саме про це говорили головний редактор журналу "Музеї України" Віктор Тригуб та директор Музею радянської окупації Роман Круцик на зустрічі з журналістами у прес-клубі галереї "Атрибут".
Все почалося після публікацій дослідника Володимира Бровка, який зацікавився великими монастирями. Дуже швидко стало зрозуміло, що в Україні, швидше за все, відбулася Катинь-2 для тисяч польських військовополонених, громадян Румунії, Молдови, країн Балтії, що потрапили у жорна сталінських репресій.
До розшуків приєдналася команда журналу "Музеї України", привернувши увагу громадськості, дипломатів, урядовців шести постраждалих країн.
Загадкою залишається доля 4676 молдаван, десь 4000 поляків, тисяч громадян країн Балтії.
У червні 1941 року, до таборів військовополонених з 6 країн направили 17710 чоловік. Після початку війни 22 червня 1941 року, евакуювали 6503. Куди зникло 11207 громадян про покарання яких не було жодного рішення суду?
  У перші місяці війни, лише у тюрмах УРСР, за офіційними матеріалами, було розстріляно 8789 чоловік, при придушенні бунтів та спроб втечі - 226. Всього - 9015 українців! Це те, що вдалося довести документально! Реальних цифр ми мабуть ніколи не дізнаємося...
-Ми просимо Президента України, Уряд, Верховну Раду створити державну комісію з розслідування діяльності трьох таборів НКВС СРСР, розташованих в УРСР! - заявив Віктор Тригуб, - Ми знаємо, що там перебували і ймовірно були страчені громадяни інших держав у 1940-41 роках. Силами маленького журналу "Музеї України" повноцінно провести такий обсяг робіт неможливо. Треба ретельно перевірити всі факти, за участі представників постраждалих країн, знайти масові поховання, увічнити пам`ять! Взагалі Козельщину, Путивль і Старобільск треба перетворити у міжнародну меморіальну зону, куди будуть здійснювати візити урядові делегації, співвітчизники жертв репресій. Подібні злочини не мають терміну давності і держава Україна повинна провести повноцінне розслідування!
-Є чимало проблем і з жертвами політичних репресій у самій Україні! - наголосив Роман Круцик, - Адже, фактично біля кожного міста є замасковані поховання голодоморів, розстрілів часів сталінського терору. Не всі вони знайдені, не всі загиблі належним чином вшановані. Нині ми організували пересувну виставку про ті страшні події, яку презентуємо у різних містах України. Ми повинні зробити все, аби дослідженнями репресій переймалися вищі керівники держави!
Організатори прес-конференції відповіли на питання журналістів.
Захід відвідав Третій секретар Посольства Румунії Іон Наваль.
Вдячні прес-клубу галереї "Атрибут" за сприяння!
Музеї України

Редактор журналу "Музеї України" Віктор Тригуб і директор Музею радянської окупації Роман Круцик у прес-клубі галереї "Атрибут"Тві, Перший Національний, Голос України, Велика епоха, Радіо Свобода, Українське радіо, інтернетники відвідали прес-конференціюЗавітав і Третій секретар Посольства Румунії Іон Наваль...

Фото Музеї України
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.