За нами майбутнє???

7 марта 2012, 18:11
0
805

Дурень думкою багатіє… Народна мудрість

Люди добрі, про яке майбутнє ви говорите? Про те, яке ви хочете бачити, про те, яке  гіпотетично має бути, чи про те, якого  хочемо ми – сучасна молодь?..

Кожного дня ми бачимо, як лицемірять наші батьки, лише вони знають, що нам добре, а що погано. Батько, викурюючи о шостій ранку цигарку все торочить, що палити шкідливо, а мама вчетверте фарбуючи губи, дорікає, що косметика псує шкіру. У телевізорі голова ведучого невтомно розповідає про катастрофи, крадіжки та вбивства, а телепередачі складаються із екстрасенсів, яскравих штучних шоу і дешевої еротики. При цьому у кожній передачі, у кожному серіалі випивають «шляхетні напої», палять, вживають ненормативну лексику… І ,врешті решт, найбільше вражає кількість крові, насилля і байдужості. Але грець з ним , з тим телевізором:  якось - звикли, якось - не помічаємо, якось - нема коли…

Нам кажуть, що маємо бути культурними… І ми є культурними – дорослі смітять, плюють біля пам’ятників , у парках, у зонах відпочинку, а школярі проводять акції по прибиранню території.

-  Ой, молодці!

-  Та так, молодці, тільки б шприцем не вколотися, тільки не підчепити якоїсь хвороби.

Нам кажуть бути добрими… і ми є добрими – працюємо, волонтерами, допомагаємо інвалідам, сиротам, людям похилого віку, дорослі цинічно констатують: «Воно тобі треба?»

Нам кажуть бути гідними… і ми є гідними – любимо свою батьківщину, кладемо руку на серце, коли слухаємо гімн, тільки чомусь наші батьки хочуть, щоб ми навчалися за кордоном…

Нам кажуть, щоб ми були дружніми… і ми є дружні, тільки до тих пір, поки дорослі не забороняють.

Нам постійно кажуть, здавалося б, правильні речі: «Бережи здоровя, поважай старших, вчися добре і т. д.»

Тільки чомусь ці всі теревені розходяться з ділом: батьки не знають, як здихатися своїх дітей, постійно перекладаючи відповідальність на вчителів та вихователів. Зауважте, дуже зручно, якщо все добре, то байдуже, а якщо, раптом, якесь лихо, то школа – винна. А в якому трансі усе суспільство, коли взимку карантин!

Перспективні відомі зірки, представники влади та інші поважні персони тільки те і роблять, що із захватом згадують, як вони ненавиділи школу, вчителів та вчилися на самі двійки. Стверджують, що треба вигризати своє майбутнє зубами, добиватися, досягати…

А ви не замислювалися, що ми – діти усе чуємо, бачимо і розуміємо? І… ми стаємо схожими на вас… ми вчимося пристосовуватися, лицемірити, брехати, грати ролі, головне, що ми знаємо, що можна не тільки заробити власним трудом, а й купити; і мало бути розумним, чемним, культурним, креативним і винахідливим, щоб перемогти,  потрібно ще й мати зв’язки, тобто блат…

А як нам ставитися до своїх дідусів і бабусь? Можна так, як держава? Чому ні? На квартплату ж вони заробили, будуючи наше «світле майбутнє». От і тепер мають те, що збудували, чого жалітися?..

Ви скажете: «Не гуманно, аморально і т.д.»

Ми згодні, до доброти і милосердя нашому суспільству ой, як далеко. Але ж є «промінець світла і у темному царстві»…

У нашої молоді є й такі дорослі, які можуть не тільки підтримати і передати свої знання, а й поділитися останнім бутербродом, які за власні кошти можуть купити нам обладнання для творчого розвитку, до яких можна зателефонувати у будь-який час доби, які скажуть правду в лице, якою б гіркою вона не була. Тому і молодь для них культурна, без шкідливих звичок, вихована і освічена.  Усі люди різні і кожен сам вибирає, яким йому бути.

Ми не знаємо, хто придумав назву «Майбутнє за нами», але дуже влучно сказано, майбутнє дійсно за нами, а за вами, шановні дорослі, наше теперішнє, і саме від вас залежить, якими ви хочете нас бачити.

Сподіваємось бути почутими і зрозумілими.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.