Гаук у Bundesраді

23 марта 2012, 14:25
0
479

Бажання пояснити український перманентний НЕпрорив в тому числі і присутністю в політиці людей вчорашнього дня і за віком, і за світоглядом не підтверджується прикладом німецького президента

Інавгурація нового президента Німеччини Йоахіма Гаука – річ приємна для німецьких платників податків. Я про саму інавгурацію, а не так про персону президента (про неї – далі). Я про те, про що самі платники вже навіть і не здогадуються. Просто звикли. 

Оголошення про завершення інавгурації та нагадування по початок засідання Бундестагу у звичайному робочому режимі – приємно дивує. Напевно, що тих, хто у нас ще не є платниками або є ними досить умовно це спонукало б, якщо не стати ними, то принаймні задуматися б над цим (на скільки це можливо під нинішніми жорнами податкового пресу). Якщо так завзято працює Рада, то ну… власне.  

Українських платників податків розчулило б ще одне спостереження - це повага, з якою парламентарі слухали промову президента. Слухали уважно – аплодували стоячи. Довго. Їх вразила б і гордість та впевненість, з якою виголошувалася промова. Гордість більше за державу, а не за себе новообраного. Це важко коментувати. Треба бачити вираз обличчя самого пана Гаука у цей момент. Ну і окрема історія – гімн. Варто згадувати, що парламентарі знають слова гімну? Ото ж бо…

Я й про інші акценти. Я також про скромний як для українського політичного бомонду одяг і, зокрема, дружини новоспеченого президента. За українськими мірками вона просто «бідненько вдягнена». Я також про дешевенькі фотоапарати, яким  депутати робили фото на пам'ять з паном президентом після інавгурації. Загалом мало чого демонстративно брендового. Брендом сьогодні був Гаук.

Бажання пояснити український перманентний НЕпрорив в тому числі і присутністю людей вчорашнього дня і за віком, і за світоглядом біля політичного керма, а відтак і браком ідей та програми, на що вони начеб то просто не здатні - не витримує критики Гаука. Він власним прикладом перекреслює ілюзії, що давно не молоді з тягарем досвіду життя при  диктатурі (якщо навіть і не були ідеологічно опрацьовані) не здатні на ментальний upgrade. Можливо, роль ідейних піонерів і не для них, але точно вони не остання ланка.

72-річний Йоахім Гаук значно страшний свого попередника на цій посаді – Крістіана Вульффа, але його плани на президентство  амбітніші. І головне, що, ймовірно, вони реалізуються. Сумнівів у німців у цьому плані небагато, адже найбільша перевага Гаука – це його авторитет та довіра, якою він користується у суспільстві. Звичайно, можна сказати, що, мовляв, це посада другорядна з точки зору її політичної ваги, але точно не суспільної. Німецькі журналісти наголошуються на його політичній послідовності та навіть «політичній автентичності» у своїх обіцянках. Він береже найголовніше для політика – репутацію. Поки що це йому вдається, на відміну від його молодших колег.

З невеликим перебільшенням можна сказати, що президентом 72-річного Гаука зробив скандал  довкола пана Вульффа, в результаті чого той пішов у відставку. Як заявляв сам Крістіан Вульфф, він втрати довіру суспільства. Кредит на неймовірно вигідних умовах від заможного бізнесмена вартувала йому  президентського крісла. 

Нагадаю, що це вже другий такий гучний скандал у німецькому політикумі за останній рік. Така ж доля спіткала міністра оборони Карла-Теодора цу Гуттенберга, якого звинуватили у плагіаті під час написання докторської дисертації. Це була багатообіцяюча політична кар’єра, яка так раптово закінчилася. Принаймні поки що. 

І найголовніше - Крістіан Вульфф був присутній на інавгурації свого наступника. Його промова була неочікувано короткою, але була… Згадаємо інавгурацію теперішнього президента України два роки тому.  Принциповість – інколи сумнівна річ, коли мова йде про політичне майбутнє. Визнавати політичну поразку – чи це не крок до наступної політичної перемоги?

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.