Програма "Музеї України - дітям!"

14 апреля 2012, 18:41
журналіст
0
388

Дитяче дозвілля майже повністю комерціалізоване, мультфільми і серіали часто є продовженнями рекламних кампаній транснаціональних корпорацій. Фактично музеї стали останьою лінією оборони з естетичного


Існує велика проблема популяризації музеїв серед дітей і юнацтва. Сучасні підлітки виховуються у кращому разі соціальними мережами в інтернеті, у гіршому - вулицею з її чисельними негативами... Дитяче дозвілля майже повністю комерціалізоване, мультфільми і серіали часто є продовженнями рекламних кампаній транснаціональних корпорацій. Фактично музеї стали останьою лінією оборони з естетичного виховання. І ми повинні зробити все, аби залишити музеї бастіонами духовності.
-Не всі батьки мають можливість і бажання водити дитину до музеїв, - говорить координатор програми "Музеї України - дітям!" Наталка Іванченко, - А що казати про сиріт, багатодітні родини, інвалідів, вихованців інтернатів! Часто музейні заклади просто не помічають дитячих інтересів, концентруючись на абстрактному сучасному мистецтві, гламурних тусовках, прибуткових міжнародних проектах... Потрібно аби прагнення дітлахів, підлітків співпадали з музейною політикою. Саме для цього ми і розпочинаємо інформаційну програму "Музеї України - дітям!"
-Ми з гордістю констатуємо той факт, що нашим основним відвідувачем є саме діти, підлітки, юнацтво! - пишається директор Національного музею-заповідника "Битва за Київ у 1943 році" Іван Петрович Вікован, - Практично всі школярі Києва, області побували у нашому музеї, оглянули бойову техніку, бліндажі, експозиції, монумент, капличку, зрозуміли, що то таке - війна, прогулялися прекрасним парком. І ми робимо все, аби дітки знову поверталися до нас, виростали справжніми громадянами, привозили вже своїх дітлахів! Саме тому, вважаю програму "Музеї України - дітям!" дуже потрібною і своєчасною! Можливо, до її реалізації варто запросити Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка? Адже, це справа дуже потрібна, благородна! Варто обійтися без традиційної бюрократії!
-Якби нам колективними зусиллями вдалося б зацікавити музеями батьків, привчити до відвідин дітей, зацікавити історією рідного краю, це було б прекрасно! - розмірковує директор Вишгородського заповідника Ірина Пироженко, - Спеціально для дітей ми постійно влаштовуємо майстер-класи з гончарства, розробили акції для дітей-інвалідів, сиріт. Зрозуміло, працювати з цима категоріями важко, але, хто як не ми? Тому, ця програма дуже потрібна як дітям, так і музейникам! А якщо буде увага державних органів, то взагалі зробимо добру справу!
Редакція журналу "Музеї України" запрошує керівників музеїв з усіх регіонів України долучатися до програми "Музеї України - дітям!". Розробляйте спеціальні акції, дитячі виставки, експозиції, буклети, розповідайте про напрацьований досвід! Адже, музейникам є що сказати і запропонувати!
Ми з радістю опублікуємо статті на наших сайтах, можливо випустимемо спецвипуск часопису...
Приєднуйтеся до програми!
Окремо звертаємося до Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка - приєднуйтеся до ініціативи!
Разом ми зможемо!
Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.