Що об’єднує активістів, популістів, організаторів, філантропів та хакерів?

24 апреля 2012, 23:37
0
697
Що об’єднує активістів, популістів, організаторів, філантропів та хакерів?

Я давно чекаю, коли ж з’явиться український «Роcпіл» за масштабами діяльності та нахабності

Минулого тижня з’явився top 100 найвпливовіших людей світу за версією американського журналу Time. Серед багатьох рейтингів різних «най-» Time вже декілька років поспіль, як обрав цікавий підхід до формування сотні, бо мова йде про людей «які нас надихають, розважають, кидають нам виклики та змінюють світ».

Тут немає нескінченно нудного переліку олігархів та політиків, та, відповідно, хизування гаманцями та посадами. Це конкуренція ідей та досягнень, як би банально це не звучало. Час та відстань стали іррелевантними завдяки тому, що технології та соціальні медіа змінили природу впливу. До сотні ввійшли ті, пише Time, чий вплив не одномоментний та, як правило, продукує позитивний результат.

В сотні: організатор, активіст, популіст, лібертаріанець, філантроп, винахідник, нові османи та хакери, а також  (краще англійською) watchdog, music man та educator.

Дивно, що ця новина не зачепила багатьох в україномовному просторі, щоб на ній зупинитися. Можна сказати, що вона дрібна та і не новина взагалі, а так – черговий рейтинг. Але продивитися цю сотню значно цікавіше, ніж жувати нудну українську політику.

Багатьом ну точно не відома навіть половина списку. «Та кому вони цікаві» не пройде, бо за кожним стоїть щось, що можна взяти на озброєння.   

Серед політиків (загальновпізнаваних) у списку Барак Обама, Хілари Клінтон, Ангела Меркель, Бенджамін Нетаньяху, Маріо Монті та Ділма Русеф. Є і, відносно та поки що, внутрішньополітичні фігури США: Мітт Ромні, Рон Пол та Марко Рубіо. Але конвенційні політики у явній меншості. Природні ресурси, фінансові резерви та воєнка тут ні до чого. Бо що б робили у списку президент Колумбії Хуан Мануель Сантос, прем’єр-міністр Ямайки Поршія Сімпсон-Міллер та президент Нігерії Гудлак Джонатан.   

У top 100 потрапив російський  активіст, юрист та блогер – Олексій Навальний. Ну що ж, - там йому і місце. Однозначно! Я давно чекаю, коли ж з’явиться український «Роcпіл» за масштабами діяльності та нахабності (хто залізе у святая святих, наприклад, - держзакупівлі) – не у формі журналістського розслідування, а вивертатиме системно та настирно корупційні схеми і позиватиметься до суду як міноритарій, як це робить Навальний. 

Уявляю, як явно чи таємно ковбасить лідерів російської несистемної опозиції. Вони ж давно «вЄщают» (довгими роками) та виступають проти режиму, а у сотні – Навальний. Чому? Бо у Навального – «Роспіл» та недекларативна боротьба  з корупцією, а у них (ТА У НАС) – словЄса та й годі. Власне, філ зе діференс.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.