Пирогів ярмаркує!

6 мая 2012, 08:03
журналіст
0
390

Хтось купує, хтось приміряє, хто ідею підглядає. Що ж, на те й ярмарок... Тож, приходьте, дивіться та підтримуйте національних майстрів.В найбільшому скансені Європи відкрилась найбільша музейна ярмарка!

До Національного музею народної архітектури та побуту України з усієї країни приїхали десятки самобутніх народних  майстрів.Із Слобожанщини і Криму, з Полтавщини, з Івано-Франківська, з Рівненщини та з Дніпропетрівщини...

Гуде ярмарка, співає,  красує.
Тут і мотанки і макітри, тут і дерево і кришталь. І українські сорочки, і  солом'яні брилі, дивовижні глиняні птахи, і старовинні іграшки.
Тут косівські  пояси, там  петріківські тарілі, опішнянські макітри і трипільські писанки.
А ось чудова кримсько-татарська чернена кераміка. Дивовижна якість - легенькі, тоненькі та напрочуд міцненькі. Не гірше славнозвісного китайського фаянсу. Своє не бачимо - закордонне купуємо...

А ось незвичайний музичний інстурмент - дощовиця. Схожий  інструмент є по всьому світі: і у інків були, і в Білорусії зустрічається, і в Росії його знали. Назву мали різну, але принцип один:
невелика труба з закоркованими  кінцями, а в середені щось сипеться-перисипається...Любили колись  карпатські мольфари ними погоду замовляти. Піднімуть цю трубу до неба, трошечки нахилять одним кінцем - і посипалось -зажурчало. Журчить-співає інструмент, мов тихий дощик. Треба - дощ нажурчить, а треба - хмари розгоне.

Кажуть, колись мольфари й людей ними лікували. А й справді, послухаєш тихе шелестіння  - і заспокоїшся: все пройде, все минає.

 Та не стало карпатських чаклунів - забули й про дощовицю. Навіть в музеях майже не знайдеш. Добре, що хлопці в горах побачили. Зробили старовинний інструмент. Тепер люди купують - дивуються...
Чого
тільки на ярмарці  нема - очі розбігаються. А гаманець зупиняє...
Гарні руки у майстрів.  Хай їм ручки не болять. Хай і далі дивують своїми виробами.

З кожним роком все більше й більше вони приїздять до музею торгувати -хвалитися.
І кожного року щось привозять нове та незвичайне.

Хтось купує, хтось приміряє, хто ідею підглядає. Що ж, на те й ярмарок...
Тож, приходьте, дивіться та підтримуйте національних майстрів.
 
Зроблено в Україні!

Наталка Іванченко, шеф-редактор журналу "Музеї України"

Фото автора
Кримсько-татарська кераміка - якість не гірше китайського фарфора.Сиит-Аметова Айгуль. Крим.Татарські тарілки.Над цим капелюхом майстер працює  майже місяць.Зроблено майже 6000 вузлів.
Тож і коштує чимало. Але  ж він того вартий))
Майстер Василь Перпадев. Короп. 


Унікальна жгутикова кераміка. Авторська техніка Розсипчук Жанни з Києва.Кришталь для Попелюшки. Майстер Олександр ЧерненкоФормоване ліплення. Майстер-класи від Алли Камінської. Всього 5 грн, а дітям спогади на все життя. Працюють кожної п'ятниці-неділі.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.