Китайський слід в організації EURO 2012

12 мая 2012, 21:06
0
551
Китайський слід в організації EURO 2012

Шанхай мав подібні до українських виклики під час організації EXPO 2010. Але на фоні Шанхаю Україна виглядає пристойніше, бо

Україна точно виглядає не гірше Шанхаю і ось у чому справа.

Мовний бар’єр в країні в цілому наразі згадується як одна з проблемних зон організації та проведення ЕВРО 2012. Намагання вичавити, наприклад, з міліції чи медперсоналу позитивну відповідь на питання - до ю спік інгліш? явно не буде результативною, доводиться чути та читати. Україна виглядає у цьому аспекті провінційно. І не лише провінційно, але й дивакувато, бо навіть розмовна англійська для більшості населення – китайська грамота.

Однак як показує досвід, вона не одна така, так би мовити, - «бідося» навіть серед країн набагато сильнішої вагової категорії у економічному та політичному відношенні.

Гарний приклад – EXPO 2010 у Шанхаї. Ця подія стала для Китаю не менш успішною в плані іміджу, ніж літні Олімпійські ігри у Пекіні у 2008 році. Інфрастуктурна складова була на висоті, а от з англійською та деяким місцевим колоритом були проблеми.

Організатори заходу намагалися змінити ситуацію. На останньому етапі підготовки до цього грандіозного заходу на радіо та на ТБ транслювалися програми з метою донести до пересічних мешканців Шанхаю базову англійську. Крім того виконавчий комітет EXPO 2010 залучив приблизно 80 тисяч волонтерів для допомоги іноземцям – знайти спільну мову та порозумітися. Без них було б скрутно, адже Шанхай розраховував на 70 мільйонів відвідувачів EXPO (20 з яких - гості з-за кордону).

Крім мови влада намагалася покращити образ шанхайців в очах гостей заходу.

З цим були проблеми. І виною всьому – піжама. Справа в тому, що для шанхайців піжама – це не нічне вбрання, а зовсім пристойний одяг для вулиці. Наприклад, вийти на прогулянку чи піти в магазин.


Фото з сайту http://www.nikdaum.com

Ця практика набула розповсюдження у 1970-ті рр. Щоправда наразі цю традицію підтримують люди старшого віку. Молодь в більшості своїй піжамну моду оминає.

Організатори EXPO 2010 вважали, що це дикунство треба припинити. До інформаційної кампанії були залучені зірки шоу-бізнесу. Вони повинні були донести месідж до пересичних піжамолюбів,  що «Піжама на вулиці - це ознака відсталості та нецивілізованості». Скрізь в місті можна було бачити постери: «Не виходь з дому в піжамі» та «Будь цивілізованим відвідувачем EXPO».


Фото з сайту http://www.neatorama.com

Ситуація не обмежувалася закликами і пристойну поведінку мешканців міста контролювала спеціальна «піжамна» поліція. Виявивши порушника, його відправляли додому переодягнутися.

Незадовго до вікриття виставки було вирішено, що також не завадить нагадати шанхайцям про гарні манери. Було реанімовано програму «7 речей, які не варто робити». До цього вона вже декілька років поспіль велася, але мляво і без відчутних позитивних результатів. Вона ну просто виписана для України в кожному своєму пункті.  Отже інформаційні повідомлення закликали шанхайців: не плювати, не смітити, не займатися вандалізмом, не топтати зелені насадження, не переходити дорогу в невизначених для цього місцях, не палити в громадських місцях та не лаятися. Таке враження, що писалася вона під ЕВРО 2012.

На такому фоні Україна не виглядає такою вже інопланетною як часто її намагаються представити в контексті ЕВРО 2012. Самокритика – це чудово, але непомірний комплекс неповноцінності дуже руйнівний. Так що вперед до чемпіонату, але не в піжамі. Все ж таки ми не шанхайці :-) 
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.