Дайте поюзати партію! Обіцяю повернути… скоро…, можливо…

16 мая 2012, 20:39
0
470

Пригадався історичний сюжет, який нагадую українську ситуацію в плані передачі важелів управління в партії білосердечних

Об’єднана опозиція… Пригадався історичний сюжет, який нагадую українську ситуацію в плані передачі важелів управління в партії білосердечних (безпосередньо чи опосередковано).

Мова йде про прем’єр-міністра Японії Ітіро Хатояма. Вірніше прем’єр-міністром він став після того, як позбувся партії, хоча вона і обіцяла повернутися. І ось за яких обставин.   

Власне, Ітіро Хатояма пройшов доволі довгий політичний шлях з 1912 року. У довоєнний час він 13 разів обирався у парламент. Після другої світової з’явилося таке собі вікно можливостей для політиків, які, як і він, не належали до аристократичних чи військових кіл. Він активізувався і створив Ліберальну партію. Популярність партії зростала швидкими темпами. Вона перемогла на перших післявоєнних виборах до парламенту у 1946 році. Ітіро Хатояма був однією ногою у кріслі прем’єр-міністра, але не судилося.

Після поразки Японії у війні влада США вважала першочерговим своїм завданням позбавитися від всіх тих, хто був при владі до цього. Чистка була широкомасштабною. США зачистили під корінь колишніх військових, політиків, помітних та впливових чиновників, керівників ЗМІ. До списку потрапив і Ітіро Хатояма. Історія трохи дивна, бо він не з колишніх. Під час війни, а саме у 1943 році він залишив парламент на знак протесту проти тоталітарних дій тодішнього прем’єр-міністра. Він поїхав у  добровільне заслання, щоправда мова йшла про комфортне життя у курортному містечку Каруідзава, а не про більше ніж скромні умови життя відлюдника.

Потрапивши в поле зору США він відправляється на п’ять років у заслання, але цього разу вже у примусове. Але в те ж саме місце. І от що цікаво. Напередодні він передав управляння нещодавно створеною Ліберальною партією Сігеру Йосіді. Останній його запевнив, що як тільки-но термін його заслання закінчиться, то він одразу поверне партію. Час йшов, а окупаційний американський режим якось не квапився закінчувати термін заслання.

Хатояма почав отримувати звістки, що, мовляв, його підопічний намагається утримувати його в політичній ізоляції якомога довше. В 1951 році ув’язнення все ж таки скінчилося. Про повернення партії не йшла мова. За роки політичного посту ядро партії переорієнтувалося на нового керівника.

В 1954 р. Ітіро Хатояма створює нову партію – Демократичну партію. Загалом у Хатоями все склалося добре - блискуче політичне майбутнє. І, зокрема, тема Курильський островів і перший крок у врегулюванні цього питання - його рук справа. В політику пішов пізніше і його онук Юкіо Хатояма і також доріс до крісла прем’єр-міністра. Але от ця історія про поюзати партію і повернути… Яка вона до болю рідна і знайома...  Цікаво, чим закінчиться українська подібна історія.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.