Понад 86% громадян вважає, що в Україні ВИСОКИЙ рівень корупції

21 июля 2012, 22:24
0
522

... де Україна, а де Сенегал… ну, ну, ну, розумієте??? На що європейці відповіли дуже просто: "А яка різниця"?

Хочу поділитися свіжою статистикою! Картина маслом про те «Як живеться в У.» очевидна так, що ну просто…, а тому не буду розлого коментувати цифри і писати пасажі, які і так більшість пропускає, бо писано-переписано і просто вже… остогидло. Отже цифрочки у сухому вигляді.

Коротко лише зазначу, що це перші дані одного проекту ЄС (кому цікаво – ось детальніше - http://www.eumagine.org). Загалом проект міграційний і європейці хочуть знати (в тому числі з оглядкою на такий бажаний для України безвізовий режим), як у нас з міграційними настроями. На скільки вони серйозні. Цікавими будуть результати якісного дослідження (інтерв’ю). Обіцяю написати. Якісних досліджен в Україні (в сенсі методології) дуже мало.   

Методологія не писалася українською стороною. Європейці хочуть самі отримувати інформацію, а не брати готові дані з українських рук. Тому опитування та інтерв’ю не проводили знані українські соціологи. У цьому була фішка – уникнути накатаного сценарію проведення опитувань та інтерв’ю. Бо вони, так, реально набили руку, але, як здалося європейцям,… дещо замилили око.  

Беру лише деякі дані щодо ситуації в країні (загалом їх дуже багато). Якби скрізь не маячила «Україна», то особисто я вважала би, що цифри стосуються якоїсь бананової республіки. Дозволю собі «несоціологічні» висловлювання. Це все ж таки не академічне видання.

Це магічне слово – корупція. Європейці поставили питання дуже просто «В Україні високий рівень корупції?». Ствердно відповіли на це питання понад 86% респондентів. Наголошую, що у питанні мова йде саме про високий рівень корупції.  А от цікаво, що 4,5% сказали щось на кшталт: «Та ну що Ви, європейці, яка корупція? Та де?» 0,4% категорично заперечила факт наявності в Україні високого рівня корупції. В сумі тих, хто проти – 5 %. Скільки там у нас чиновників від загальної кількості люду? Ото ж то.

Ще одне моє улюблене питання. Європейці - прямі як двері. Питання шедевральне: «Політики в Україні діють в інтересах народу України?» І знову ті самі майже 5 % сказали: «Ну, звичайно, тільки в інтересах маленьких українців, а як же без них. 20% це питання очевидно засмутило і вони утрималися. А загалом по Україні понад 70% сказали, що - ні.  Вони то діють, але явно не в інтересах пересічних. В Тернопільській області цей відсоток взагалі зашкалив за 90%. В Києві – понад 85%. 

Можливості і перспективи. Лише 8% респондентів погодилося з тим, що в Україні можна знайти хорошу роботу. Причому навіть в Києві цифра не досягла і 15%, а здавалося б столиця…  Майже 80 % сказали, що в Україні нелегко знайти хорошу роботу. Було також питання про те, чи можна в Україні багато чого досягти, якщо багато працювати. Повністю з цим погодився, на жаль, мізер – лише 2,4%. Примітно, що однакова кількість респондентів охрестила життя і чоловіків в Україні, і жінок як дуже важке (5%) та важке (32%). Життям в шоколаді насолоджується лише – 1%. Освіта  і медицина не додають оптимізму. Трохи більше 1/3 респондентів вважають, що українські школи дають освіту гарної якості. Менше 2% вважає, що шкільна освіта в Україні дуже хорошої якості. З медициною ще гірше. Лише 7,7% опитуваних сказали, що медицина в Україні пристойної якості. Дуже класна медицина в країні, виявляється, лише для 0,4% населення.  

В цьому ж проекті фігурують такі африканські країни як Марокко та Сенегал. Коли обговорювали стратегію того, як пояснити українським респондентам, чому Україна в цьому пулі, то я намагалася донести думку про те, що багатьох або принаймні декого це може спантеличити. Європейці не розуміли мого месіджа. Потім все ж політкоректно я навела їх на роздуми про те, де Україна, а де Сенегал (в різних контекстах і з різних точок зору )… ну, ну, ну, розумієте??? На що вони відповіли дуже просто: "А яка різниця"?

Скажу відверто, що я ще не бачила сенегальських чи марокканських результатів. Дуже хотіла б, щоб вони мене вразили в тому сенсі, щоб я могла порадіти за У. і не відчувати себе в банановій республіці. Інакше…, інакше конотація «бананової республіки» повинна буде терміново міняти географічний напрямок. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.