ДПСУ ШТОВХАЄ ДО СПЕКУЛЯЦІЙ НА ФОНДОВОМУ РИНКУ

31 августа 2012, 11:37
Экономист
0
297

УКБС наполягає на відкликанні листа податкової, який незаконно обмежує право платників податків на формування в повному обсязі витрат від проведення операцій з цінними паперами.

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» наполягає на відкликанні Державною податковою службою України листа, який незаконно обмежує право платників податків на формування в повному обсязі витрат від проведення операцій з цінними паперами. Одночасно УКБС об’єднує зусилля державних органів та учасників ринку для вирішення проблеми, яка штовхає ринок до спекуляцій, ліквідації портфелю цінних паперів і повної відмови у подальшому від довгострокових портфельних інвестицій.  

Раніше УКБС звернувся до Голови Державної податкової служби України щодо відкликання листа ДПСУ № 320/0/71-12/15-1217 від 09.08.2012 «Про відображення від’ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами у 2012-2015 роках», який не відповідає податковому законодавству та спотворює правила обліку операцій з цінними паперами в податковому обліку. Зокрема,  податкова наполягає, що у декларації з податку на прибуток, починаючи зі звітного періоду І півріччя 2012 року, у платників з доходом за 2011 рік 1 мільйон гривень та більше, враховується лише 25% суми від’ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами.

УКБС зазначив про невідповідність позиції ДПСУ чинному законодавству України та помилкове ототожнення податковою таких понять, як «від’ємне значення об’єкта оподаткування з податку на прибуток» і «від’ємний фінансовий результат від операцій з цінними паперами».

Адже на відміну від від’ємного значення об’єкта оподаткування з податку на прибуток підприємств, яке є результатом збиткової діяльності платника податку, від’ємний фінансовий результат від операцій з цінними паперами виникає внаслідок особливого порядку визнання витрат на придбання цінних паперів, які враховуються у відокремленому обліку в податковому періоді, коли відбулося їх здійснення. Сума від’ємного фінансового результату від операцій з цінними паперами дорівнює вартості портфеля цінних паперів за цінами придбання, скоригованій на суму прибутків/збитків від таких операцій у попередні періоди.

Тому для погашення від’ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами, який склався станом на 01.01.2012 (з урахуванням від’ємного фінансового результату 2011 р.), платникам податку доведеться до кінця поточного року повністю ліквідувати портфель цінних паперів, придбаних у попередні періоди, і повністю відмовитись у подальшому від довгострокових портфельних інвестицій, що виходять за межі звітного податкового періоду. Уникнути від’ємного фінансового результату від операцій з цінними паперами у відокремленому обліку можна лише шляхом здійснення спекулятивних операцій, коли витрати на придбання цінних паперів компенсуються доходами від їх продажу протягом цього ж звітного періоду.

УКБС зазначає, що вимога, викладена у листі ДПСУ є не що інше, як заборона на відображення у відокремленому обліку операцій з цінними паперами витрат, понесених на придбання цінних паперів, та обмеження 1/4 їх фактичної суми. Це не лише порушує права платників податків та має негативний вплив на діяльність учасників фондового ринку, а й заблокує довгострокові інвестиції у цінні папери, адже не дозволить враховувати належним чином витрати на їх придбання.

Для недопущення гальмування розвитку ринку цінних паперів України та забезпечення захисту інтересів його учасників, УКБС звернувся за сприянням у вирішенні проблеми до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, та професійних учасників ринку. Одночасно УКБС ініціював розгляд питання громадськими радами при ДПСУ та при Мін’юсті для припинення довільного тлумачення податковою норм законодавства. А також протидії незаконній практиці встановлення листами та методичними рекомендаціями правових норм - Міністр юстиції України констатував, що найчастіше такі порушення виявляються в документах, що спрямовуються до обов’язкового виконання податковими органами.

Позиція ДПСУ виходить за межі правового поля та штучно створює підґрунтя для неправомірного застосування до платників податків штрафних санкцій, - зазначають в Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз». – Таке посилення податкового тиску є неприйнятним в умовах, коли в рейтингу Doing business-2012 Україна посідає майже останнє (181 зі 183) місце за таким показником, як зручність оподаткування. Це вкрай негативно позначається на інвестиційній  привабливості України та розвитку національної економіки.     

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.