Ін'єкція заради життя, це догма?

4 сентября 2012, 16:48
Адвокат, Куратор горячей линии "Ты и право", Советник Председателя ФПУ по правовым вопросам
0
757
Ін єкція заради життя, це догма?

Подібні звернення у значній кількості надходять до Гарячої лінії «Ти і право». Питання не нове, однак, ще й досі залишається актуальним, більш того, є неоднозначним у своєму вирішенні.

Ін'єкція заради життя, це догма?


«Доброго дня! Мою доньку відмовляються приймати до дитсадка у зв’язку з відсутністю у її медичній карті відомостей про зроблені щеплення? Чи є це законно?Як бути?» 

«Чи маю я право відмовитися від здійснення щеплень моїй дитині?»


Подібні звернення у значній кількості надходять до Гарячої лінії «Ти і право». Питання не нове, однак, ще й досі залишається актуальним, більш того, є неоднозначним у своєму вирішенні.

Відповідно до статті 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» профілактичні щеплення з метою запобігання  захворюванням  на туберкульоз, поліомієліт,  дифтерію,  кашлюк,  правець  та кір в Україні є обов'язковими. Отже, з одного боку, щеплення в нашій країні за вищевказаним переліком захворювань є обов’язковими. 

Однак, з іншого боку, за батьками дитини, яка не досягла 15-річного віку, за наявності відповідного письмового підтвердження закріплене право відмовитися від обов’язкових профілактичних щеплень (стаття 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»). Це означає, що Ви, будучи батьком або матір’ю  дитини, можете прийняти рішення, за яким Вашій дитині не будуть робити обов’язкові для всіх інших «прививки». 

Вже радієте наданому праву вільно вирішувати питання щодо того, що буде краще для Вашої дитини? Зарано! Так, якщо Ви все ж таки написали необхідну відмову від здійснення щеплень, не поспішайте видихати з полегшенням, оскільки, проблеми у зв’язку з відсутністю необхідної помітки про щеплення у Вас ще попереду.

Згідно до частини 2 статті 15 вищезгаданого Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» дітям, які  не  отримали  профілактичних  щеплень  згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. З зазначено положення Закону слідує, що Вашу дитину не зарахують до жодного дитячого садка, а влітку не відправлять до жодного з оздоровчих таборів, якщо необхідних щеплень у неї не буде. В свою чергу, дана стаття допускає можливість прийняття дитини та її подальше відвідування дитячого закладу у випадку, якщо на те буде отримане рішення консиліуму відповідних лікарів. У більшості випадків, для надання дозволу на відвідування дитячого закладу наказом головного лікаря створюється комісія з питань щеплень, якою й буде вирішуватися питання щодо надання дозволу на відвідування Вашою дитиною дитсадку. 

Більш цікаві питання виникають у зв’язку, з відмовою прийнятті дитини до школи. При цьому працівники освіти посилаються на ту ж статтю 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», забуваючи при цьому, що, по-перше, в контексті  ч. 1 ст. 8 Закону України «Про загальну середню освіту» школа не є дитячим закладом, а, по-друге, що, згідно до статті 53 Конституції України загальна середня освіта в Україні є обов’язковою. А тому, у будь-якому випадку, така відмова буде неправомірною. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: дети,врачи,школы,прививки
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.