Ще одна ВОНА від сім’ї Тимошенко, але вже за кордоном

27 сентября 2012, 20:51
0
226

могла стати своєрідною противагою «Open Ukraine» Арсенія Яценюка

Після отримання політичного притулку у Чехії на початку 2012 року, чоловік Юлії Тимошенко заявляв про реєстрацію міжнародної громадської організації «Батьківщина». При чому йшлося не про намір, а про майже доконаний факт. Сам пан Тимошенко повідомляв, що документи на реєстрацію були подані ще у грудні 2011 року. З тих пір про таку організацію не чутно донині. Мене зацікавила ця заява. Адже за умови її реєстрації попри можливості в тому числі тримати на плаву рейтинг колишньої премєрки, дана організація могла стати своєрідною противагою «Open Ukraine» Арсенія Яценюка. Чи це потрібно? Так, адже сама логіка подій останнього року диктує пану Яценюк в тій чи іншій формі абсорбувати БЮТ. За такої ситуації і відсутності позитивних новин з Качанівки там і до президентських виборів 2015 року недалеко. Тому противага потрібна була і є для БЮТ по всіх фронтах.

У всій цій ситуації ось що цікаво. Міністерство Внутрішніх Справ Чеської республіки інформує, що не отримувало запит на реєстрацію громадської організації «Батьківщина» від Олександра Геннадійовича Тимошенко. До речі, мушу повідомити, що зробити запит до МВС цієї країни дуже просто, хоча за часом процес доволі тривалий. Отже, які висновки напрошуються. Або це була суто  емоційна заява з сентенціями на кшталт (дослівно) «купка колишніх бандитів, одягнутих у Brioni». Можливо, пізніше її розцінили як недоцільну на неефективну. Але в такому разі не було повідомлень, хто здійснюватиме діяльність, яка покладалася на міжнародну організацію. Зазначалося, що основними її цілями стане «аналіз дій сьогоднішньої влади та її злочинної діяльності по грабуванню України, висвітлення дій влади Януковича в закордонних виданнях, постійний моніторинг дотримання прав людини і свобод громадян, а також принципів демократії в Україні».   

Також, можливо, що у організації (з різних міркувань) інші засновники, а також що вона має іншу назву. Але все ж таки з моменту цієї заяви у публічному просторі не йшлося про будь-яку ГО чи обєднання, так чи інакше пов’язане з БЮТ (не плутати з всеукраїнською молодіжною ГО «Батьківщина молода»). У цей час лише Партія регіонів займалася чимось подібним шляхом створення «Європейського центру сучасної України» з сумнівною правдоподібністю задекларованих завдань, а радше для рятування свого іміджу в ЄС. 

Також ймовірно, що ГО «Батьківщина» ще буде зареєстровано за кордоном. Але тоді виникає резонне питання – коли? Доцільність полягала саме у швидкому реагуванні. До того ж, коли зайвий раз нагадувати про себе і муляти око владі, як не напередодні парламентських виборів? 

І ще раз про необхідність створення такої організації. Частково члени сімї Тимошенко і, по-перше, дочка Юлії Тимошенко мала би підставу для фігурування у публічному просторі, окрім суто родинних зв’язків. Але це далеко не основне. «Open Ukraine» Арсенія Яценюка - це аналітика і спроба гуртувати експертне середовище, зокрема, і міжнародне довкола проблем, що турбують Україну та спроба зробити України учасником діалогу з проблем, що стоять на порядку денному, якщо і не у світі, то принаймні у регіоні. Тобто така організація – це за бажання ще і ресурс для генерування якісної партійної програми, яка у БЮТ не претендує на оригінальність та послідовність. Так само як і у колег по політичному цеху. Більше того, кількість аналітичних центрів в Україні та нелатентних громадських організацій критично мала і ще одна мала нагоду зявитися.  

На загальному фоні передвиборчої параної це видається дрібницею. Але політика і складається із заяв, почасти з гучних заяв, та їх виконання (це позитивний сценарій). Хочеться сподіватися, що поданий пакет необхідних документів від пана Тимошенко не загубився в недрах чешського МВС і цій історії є інше раціональне пояснення.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.