Служба Безпорадності України

22 октября 2012, 11:46
0
179

В компанії викраденого палестинця прибуло

Маємо: серед білого дня в центрі столиці викрали людину. Громадянина іншої держави. Соратник викраденого російського активіста Леоніда Развозжаєва завляє, що його вивезли до Москви приватним літаком російські спецслужби. А СБУ виявляється не в курсі. Готовий анекдот. Але, на жаль, правда. 

Коментарі на кшталт - держава протрухла докорінно, зайві. Жити в державі стає небезпечно в прямому сенсі слова.

Хочу просто нагадати, що це не перший такий прокол українських спецслужб. Минулого року з потяга «Харків-Київ» ізраїльські спецслужби викрали палестинця Дірара Абусісі. Реакція українських органів була нульова. Вона то була… але не така, яка має бути у Держави, з території якої викрали людину. Що там у нас з Ізраїлем… безвізовий режим? А, може, ми його прикриємо? Ну хоча б для блефу. Чи Україна взагалі не може займатися хоча б якимось мінімальним тиском на державу Ізраїль та в такій же мірі й на інші заради своїх інтересів і заради власного авторитету? 

Цей випадок показує ще й те, що українські спецслужби навіть на рівні простого юзера, який цікавиться подіями в Росії, не тримають руку на пульсі. Бо якби слідкували принаймні за новинами, не кажучи вже про якусь там розвідку, то були б в курсі всього, що там відбувається після 6 травня  цього року. Від довгої руки Кремля російські опозиціонери тікають в Україну. Це не новина для тих, хто цікавиться темою. Як в транзитну країну, звісно ж. Бо жити тут стало небезпечно. За правовою допомогою в отриманні політичного притулку в Україні (гірший сценарій) чи за її межами (кращий сценарій) вони звертаються до УВКБ ООН. Отже українські спецслужби  (після фільму в РФ "Анатомія протесту-2, виборів у Координаційну раду опозиції та ін. ") мали би здогадуватися про можливий притік опозиціонерів з Росії і бути готовими дати відпір КГбістам.

Не так давно депутат Держдуми РФ Геннадій Гудков (ще до моменту його позбавлення депутатського мандату явно за опозиційність поглядів) говорив про низький рівень органів розвідки в Росії (звідки і він сам, до речі). І про те, на скільки і як ФСБ змінилася з того часу, як припинила бути КДБ СРСР. Але якщо ці, так би мовити, деградуючі спецслужби держави, яка тане на очах, змогли все ж таки організувати викрадення... Просто цікаво … А українські спецслужби змогли б організувати викрадення особи з території іншої держави? Просто цікаво з точки зори профпідготовки - змогли б, чи і на це вже не здатні? Суто теоретично.   

І ще один нюанс. І палестинцем Діраром Абусісі і росіянином Леонідом Развозжаєвим опікувалося УВКБ ООН. Развозжаєв встиг дістатися до офісу партнерської організації УВКБ ООН в Києві. Нахабство російських спецслужб полягає в його викраденні вже під час проходження інтерв’ю (за його результатами УВКБ визначає, чи є реальна підстава для отримання статусу біженця за політичними мотивами). Викрадення сталося в момент, коли  Развозжаєв саме вийшов з офісу цієї організації (район Індустріального мосту) під час перерви в інтерв’ю на обід.

У звязку з цим однозначно Україна отримає чергову порцію нарікань з-за кордону. Прикро, що українська міліція ніяк не завадила викраденню. Вона може лише пастися біля офісу УВКБ та партнерських організацій (знаю про це абсолютно точно) і займатися фейс-контролем. Іншими словами - зупиняти іноземців для покращення свого матеріального стану. Навіть тих, у кого є законне право на перебування на території України, але просто хто не володіє ані українською, ані російською.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.