У Нових Петрівцях відсвяткували День визволення Києва

6 ноября 2012, 21:23
журналіст
0
409

За час існування музею-заповідника з його експозиціями ознайомилися близько 10 мільйонів відвідувачів із 117 країн світу. Щороку музей відвідує 70 тис. осіб, причому значна частина відвідувачів – діти


Яскравим святом став День визволення Києва від фашистів у Національному музеї-заповіднику "Битва за Київ у 1943 році" в Нових Петрівцях на Київщині! До музею завітали Голова Київської ОДА А.Присяжнюк, голова КМДА О.Попов, керівники Вишгородського району, школярі, ветерани, гості.
-Переслідуючи ворога, наші війська 18 вересня 1943 року вступили на територію Київщини. Першим був визволений районний центр Вища Дубечня (нині село Вишгородського району).- розповів Анатолій Присяжнюк, - На кінець вересня від окупантів було очищено всю лівобережну частину області. Гітлерівці намагалися перетворити Дніпро в неприступний «Східний вал», але не змогли стримати могутній наступ радянських військ. Завдяки стрімкому наступу передові підрозділи 13-ї армії під командуванням генерал-лейтенанта М. П. Пухова у взаємодії з  та 60-ю армією під командуванням генерал-лейтенанта І. Д. Черняхівського 22-24 вересня форсували Дніпро на північ від Києва і захопили перші невеликі плацдарми на правому березі в районі с. Горностайполя і м. Чорнобиля.


-Мій дід загинув при штурмі Дніпра... - обронив Олександр Попов, - 3 листопада радянські війська перейшли в  наступ. Після запеклих боїв вони 6 листопада визволили столицю України.Цю дату нам не забути!

Звільнивши Київ, війська 1-го Українського фронту продовжували стрімкий наступ на захід, глибоко вклинились в оборону ворога на стику груп армій «Центр» і «Південь» і створили на правому березі Дніпра стратегічний плацдарм. В ході Київської наступальної операції були визволені: 5 листопада - Боярка, 6-го - Ірпінь, Васильків, 7-го гвардійці генерала П.С. Рибалка оволоділи Фастовом, 8 листопада були звільнені Макарів і Обухів. Розвиваючи наступ, наші війська 9 листопада визволили Бородянку, 11-го - Іванків, 15-го - Поліське, 17 листопада – Чорнобиль.

Високі гості з ветеранами, поклали квіти до монументу, оглянули музей.
-Експозиції музею-заповідника розповідають про події осені 1943 року - форсування Дніпра, хід Київської наступальної операції. За цей час співробітники музею зібрали значну кількість фотодокументів, зброї, бойових реліквій, листів, спогадів, особистих речей учасників війни, пов’язаних з битвою за Дніпро і визволенням Києва. - повідомив директор закладу Іван Петрович Вікован, -  Багато матеріалів - творів мистецтва, отримано від Московської ордена Червоної Зірки студії військових художників ім. Б. М. Грекова, Дирекції художніх виставок України. «Сьогодні фонди музею нараховують понад 10 тисяч предметів основного фонду: фото і документи часів Великої Вітчизняної війни, археологічні, етнографічні, нумізматичні колекції, вироби художнього промислу, твори живопису і скульптури», - розповідає Тамара Леонтіївна Сокол, заступник директора Національного музею- заповідника «Битва за Київ у 1943 році». «Ми маємо тісну співпрацю з пошуковцями, приватними колекціонерами. Завдяки цьому, останніми роками було створено такі справді унікальні виставки як «Уніформа, зброя та спорядження часів Другої світової війни», «Війни ХХ століття через приціл кулемету «Максим» та багато інших».

Співробітники музею також співпраюють із пошуковими загонами і групами, спільно з якими проводять перепоховання останків загиблих радянських воїнів, знайдених під час проведення пошукових робіт. Вони брали участь в пошукових експедиціях в с. Пирогівка, Качанівка, Сокиринці, Окуніново, Ясногородка, м. Вишгород тощо. «Наприклад, 19 червня 2010 року на меморіалі «Героям Лютізького плацдарму» під час мітингу-реквієму було перепоховано останки 43 воїнів, які знайшли члени пошукового загону «Дніпро-Україна», - каже директор Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році», заслужений працівник культури України Іван Петрович Вікован. «До того ж, ми постійно проводимо різноманітні заходи з вшанування пам’яті і подвигу захисників Вітчизни, в яких беруть участь ветерани Великої Вітчизняної війни, учнівська молодь, пошуковці та інші». Двічі на рік пошукові загони Вишгородщини проводять перепоховання знайдених останків воїнів Великої Вітчизняної в хуторі Суха/

За час існування музею-заповідника з його експозиціями ознайомилися близько 10 мільйонів відвідувачів із 117 країн світу. Щороку музей відвідує 70 тис. осіб, причому значна частина відвідувачів – діти та молодь.

Відбувся імпровізований парад.

Прес-служба музею









О.Попов і А.Присяжнюк



Покладання квітів



З прапором Перемоги





Прес-конференція





Музей вважається одним з кращих в Україні



Огляд експозиції





Військовий парад
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.