УКБС-НБУ: «ІНВЕСТИЦІЙНІ КРЕДИТИ НЕ МОЖНА «СТРИГТИ ПІД ОДИН ГРЕБЕНЕЦЬ»

22 ноября 2012, 12:37
Экономист
0
257

УКБС звернувся до НБУ щодо необхідності перегляду вимог до класифікації інвестиційних кредитів

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» звернула увагу НБУ на необхідність перегляду вимог до класифікації кредиту, виданого під інвестиційний проект, удосконалення умов прийняття забезпечення за кредитними операціями під час розрахунку резерву, тощо.    

Так, за наслідками аналізу проекту змін до «Положення про порядок формування та використання банками України резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями» (затвердженого постановою НБУ № 23 від 25.01.2012, далі – Положення) експерти УКБС висловили аргументи щодо необхідності перегляду окремих норм документу.

Зокрема, експерти УКБС пропонують не поширювати вимогу щодо  визначення  єдиної (найнижчої) категорії якості за кількома активами щодо одного боржника на довгострокові кредити, надані під інвестиційний проект. Адже це може привести до невиправданого зниження показника ризику активу навіть при відсутності для цього економічних підстав. Крім цього, банк втратить визначене Положенням право підвищити класифікацію довгострокового інвестиційного кредиту на одну категорію якості за умови платоспроможності позичальника, у тому числі за рахунок доходу, що планується отримати від реалізації інвестиційного проекту.

Слід врахувати, що банк, згідно до вимог Положення, здійснює оцінку бізнес-плану інвестиційного проекту, під час якої  визначає ефективність його реалізації позичальником та отримання запланованих результатів; дає оцінку ступеню надійності бізнесу, яким займатиметься боржник упродовж завершення проекту і повернення кредиту; визначає повноту врахування клієнтом усіх ризиків інвестиційного кредитування.

  «Як свідчить практика, кредити під інвестиційні проекти можуть суттєво відрізнятися за ступенем ризику, що свідчить про необхідність визначення банком категорії якості за кожним довгостроковим інвестиційний кредитом окремо, - зазначають в Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Це створить умови для адекватної оцінки рівня ризику кожного інвестиційного проекту, що сприятиме відновленню економічного зростання національної економіки  за рахунок покращення умов фінансування інвестицій та відновлення позитивної динаміки довгострокового кредитування, обсяги якого для суб‘єктів господарювання лише за січень – вересень поточного року скоротилися на 4,5 % або 12,8 млрд. грн.»


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.