Посмішка диявола. Ювенальна юстиція : вестернізація чи самознищення?

11 декабря 2012, 19:45
0
332

Диявол полюбляє змінювати маски і, здається, в цьому він великий майстер.

Диявол полюбляє змінювати маски і, здається, в цьому він великий майстер. Проте в будь-якому випадку залишається хоч одна деталь, як повертає публіці здоровий глузд, натякаючи на те, що в театрі одного актора інших варіантів бути не може взагалі. За останні роки українське( а, загалом, й не тільки українське) суспільство немало раз стикалось з нахабною кислуватою посмішкою на одній з таких масок, імя якій – ювенальна юстиція.

   Спочатку , звичайно, «важко» зрозуміти, як оцінюють ситуацію багатотисячні натовпи людей, які вже не раз виходили на мітинги в знак протесту  проти підозрілого проекту .. Єдиний по свій суті логічний варіант – негативно. Більше того, сьогодні ця тема є доволі актуальною і відголоски новоявленої проблеми лунають зі всіх сторін, хоча маску з диявола у ЗМІ  зривати не поспішають. Про щось говорять, щось вирішують, але це « щось» конкретно ніколи не називають: чи тому, що не встигають відслідковувати зміни імен цієї ж «проблеми», чи то тому, що просто не хочуть. Принаймні складається враження, що «кто-то там сверху», як це буває завжди, вже все за всіх вирішив. Хто знає…

Між іншим, ювенальна юстиція є нічим іншим як ще одним покручем західної системи правосуддя, покликаної знищити суспільство, а точніше його першооснову – родину. Так, цього разу «заморское чудище» накинулося на дітей, ланку суспільства, яка не здатна дати опір, більше того: навіть не підозрює, що знаходиться в зоні ризику. Ювенальний суд сьогодні вирішує хто ти і де ти будеш завтра. Найгіршим є те, що в плани нашої держави боротьба з ювенальним монстром ніколи не входила і , напевно, входити не буде. Чому? Справа навіть не в тому, що ситуація складна чи неосмислена, скоріше – вигідна. Враховуючи те, з яким запалом Україна й Росія намагаються копіювати культуру і традиції політики Заходу, неважко здогадатися, що «ювеналка» наближає нас до європейських стандартів.  Тепер Україна, як бачите, це не тільки борщ, сало і синьоокі волошки в полі, а й  ціла низка абсурдних проектів, серед яких і ЮЮ.

Якщо у Вас завтра відберуть дитину ювенальні сатрапи, це ще не значить, що Ви поганий батько чи жахлива  матір. Можливо, вона просто припала до душі бездітній сімї, що живе за 5 кварталів від вас і погодиться «врятувати» бідне дитя усиновленням. Найтрагічнішим є те, що ви практично нічого зробити не зможете, адже причин, щоб відібрати у батьків дитину – безліч. Придивіться: можливо, кімната Вашого малюка недостатнього розміру, чи в ній замало іграшок? А як щодо домашніх обовязків : не думаєте, що 3 помиті тарілки – це вже занадто? А ваша зарплата? Готова дати голову на відсіч , що її не вистачить, щоб забезпечити навчання в найкращих вишах. На жаль, на жаль…Повірте,причину завжди можна знайти, було б бажання …або клієнт, який не поскупиться заплатити кругленьку суму за «того гарного хлопчика».

Подумайте, кому , крім Вас, потрібна ваша дитина?  Людям, які начебто подарували її цілу купу прав, але позбавили її головного – права голосу і власної думки. Якщо батьки розлучаються, чи запитували хоч раз дитину, з ким вона бажає залишитися? Невже якісь чужі дядечки і тітоньки справді вірять в те, що в 7 – 17 років дитина знаходиться на рівні амеби і не розуміє з ким їй краще.

Хоча основним завданням ювенальної юстиції є створення спеціальних судів, які б розглядали кримінальні справи і справи про адміністративні порушення, здійснені неповнолітніми, домінуючою місією залишається – контроль над соціумом і власна вигода. Неважко здогадатися, з яких ювенальних  джерел витікає контроль, а ось щодо вигоди…Виявляється, ювенальний суд створений не для того , щоб захистити підлітка-правопорушника від атмосфери «дорослого суду», а з корисливою метою – збути в ці самі ювенальні суди безробітних юристів , адвокатів і прокурорів і таким чином скоротити процент безробіття. Що ж, як сказав би мій знайомий  -  «Ідея непогана!» . Так, дійсно, ідея цікава, але не потрібно забувати про те, що ці самі адвокати , юристи і судді отримають зарплату не просто так, а за конкретні розглянуті й  вирішенні справи. Якщо цих справ буде недостатньо, рано чи пізно, вони прийдуть й по Вашу дитину, посилаючись на те, що вона погано одягнена, занадто худа чи просто не задоволена тим, що мама змушує її виносити сміття. Це щось на кшталт наркотиків, які міліція підкидає всім, кому не жаль. Хоча «міліція й наркотики» - це невдалий приклад, адже у цьому випадку жертвами стають люди, яких справді можна в цьому запідозрити: пяниці, безробітні, бродяги. ЮЮ ж націлюється не на важких підлітків чи дітей, яких доля покарала жахливими батьками, а саме на тих, хто живе, в порівнянні з першими, як в Бога за пазухою. Прекрасний приклад:

«Гадина сверху настучала на меня в опеку после того, как я несколько раз ее просила не включать музику громко после 11 вечера. Звук такой, что в подъезде перила трясутся, она 3 этажа достала уже. Она сказала, что у меня из квартиры слышатся детские крики, что детей избивают. Спасло то, что детей двое, они играют друг с другом, естественно, не молча. Обошлось. Приходили 4 раза. Я на нервах старшую боялась в школу пускать : вдруг оттуда заберут. Но это еще не кмп. В другом подъезде живет алкоголичка ,ее мальчик, лет шести ,по вечерам ходит по квартирах и просит поесть. Мамаша то ушла, или бухая. Вчера на улице 10 градусов, он гуляет в сандаликах. Принесли ему сапожки. Про него в опеку кто только не сообщал. Его же не только покормить, а и одеть надо, ему надо жить нормально, в школу идти. Думаете хоть раз пришли проверить?»

І не прийдуть. Причина банальна:  Ви , любляча матір, заплатите скільки завгодно ювенальним псам, щоб повернути свою кровиночку, а для  матері-алкоголічки  - це втрата не дитини, а тягаря. Бачите різницю? Вона очевидна і для тих , хто пропагує ЮЮ як засіб захисту прав дитини.

  Можливо, поки диявол посміхається немає сенсу хвилюватися, проте важко уявити, що буде, коли він змусить нас плакати.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: ювенальная юстиция
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.