Європарламент закликав бойкотувати «Свободу» в Раді

14 декабря 2012, 21:00
0
209

і грати в політично коректну демократію…

Вчора Європейський Парламент ухвалив резолюцію щодо ситуації в Україні. У ній висловлено стурбованість «зростанням націоналістичних настроїв в Україні, виражених у підтримці партії «Свобода», яка, у результаті, стала однією з двох нових партій, що потрапили до Верховної Ради; нагадує, що расистські, антисемітські та ксенофобські погляди суперечать засадничим цінностям і принципам ЄС, і, у такий спосіб, закликає продемократичні партії у Верховній Раді не взаємодіяти, не підтримувати та не формувати коаліцію з цією партією».

Здавалося б, стандартий європарламентський текст, але є декілька «але»:

По-перше, логічно виглядає, що виборці «Свободи» для Європарламенту – це неправильні виборці і їх політична орієнтація хибна. Це якісь дивні виборці з політичним запамороченням і Європарламент жадає, аби воно пройшло.

У такій ситуації саме поняття демократії якось нівелюється. Виглядає так, ніби є якась «політично коректна демократія» (без расистських, антисемітських та ксенофобських поглядів) і діаметрально протилежна – «політично некоректна». Незалежно від положень політичної програми цієї партії, за неї проголосувало значно більше ніж достатньо для проходження до парламенту. Так, - виборці проголосували за «Свободу, але результат, на думку європарламентарів, з точки зору політично коректної демократії якийсь незручний вийшов.

По-друге, і що турбує більше – заклик за текстом резолюції до «демократичних партій у Верховній Раді» не взаємодіяти з партією «Свобода». І це в ситуації, коли у ПР більшість і вплинути фактично на голосування опозиція колективно не в змозі. А якщо би був інший розподіл голосів в Раді і опозиційні сил мали би більшість, але лише разом з голосами Свободи, тоді як? Краще продовжити багаторічну політичну шизофренію в державі, але принципово не йти на формування коаліції зі свободівцями? 

Не взаємодіяти і не формувати коаліцію. А також – «не підтримувати». Здається, що це стосується і спільного голосування по якомусь окремому питанню.

Тобто з точки зору Європарламенту і такою можливістю проголосувати слід гидувати. А якщо таке гіпотетичне питання стосувалося б теми, ідеологічно близької всім опозиційним силам, і було одним з доленосних для держави?  Також утриматися від голосування?

При цьому ЄС невтомно висловлює стурбованість тим, що Україна скочується в бік авторитаризму. А з іншого боку намагається нівелює інструменти впливу на ситуацію. Європарламент прагне правил гри у неконсолідованих демократіях, які притаманні консолідованим і сталим. Це мають бути такі собі лабораторні умови демократичного розвитку.

І, по-третє. Прихильники «Свободи» ловлять кожну нагоду вколоти Москву, підкреслити її імперські забаганки, згадати совковий спадок. Відрив від Москви – це така собі мантра.  
 
Відрив від Москви часто висловлюється одночасно з проєвропейськими настроми. Так ось цей текст резолюції – і для прихильників «Свободи». І в ньому дуже чітко написано, хто вони для Європи, принаймні для її політичної еліти.   

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.