За ЗАБОР отвЄтіш

28 декабря 2012, 15:10
0
247

на паркані його дачі з’явився напис «Саня - вор»

Політичний розклад не лише в Україні, але і у сусідів, де демократія не приживається, пропонує опозиції в її широкому тлумаченні дві опції: сісти або податися в політеміграцію.

Сісти – це варіант для тих, хто дуже конкретно наступить на мозоль владі. Як показує практика, – це стосується не тільки політиків першого ряду як Ю.Тимошенко чи Ю.Луценко, а і тих, хто спроможний конвертувати свій капітал у політичний (М. Ходорковський). Це стосується громадських активістів, які замахнуться на святе - на те, де пахне величезними відкатами і ще більшими грошима. Це О. Навальний - у випадку з намаганням розібратися у схемах держзакупівель в РФ; чи Є. Ройзман, який направив свій взір на правоохоронну «кришу» наркоділерів у Єкатеринбурзі. Або це активісти, діяльність яких викликає загалом менше роздратування у влади, але хто вирішив побузіть, наприклад, в травні і, наприклад, на Болотній чи Сахарова(О. Долматов (член партії «Другая Россия») чи активістка «Солідарності» А. Рибаченко).

Політеміграція – це в принципі варіант для тієї ж кагорти буйних, але кого вдалося видавити з країни. Або ж, хто зрозумів недвозначний натяк (вчасно відчув, що запахло смаленим) і подався сам геть (Б. Данилишин, А. Шкіль, О. Ярошенко - ?). 

Один з останніх, хто доповнив список політемігрантів з пострадянського простору, – екологічний активіст з Росії  Сурен Газарян. Він попросив політичного притулку в Естонії після того, як слідчій комітет Краснодарського краю РФ оголосив його у федеральний розшук.

Газарян відомий своєю боротьбою з незаконною забудовою у Краснодарському краї. Вдалою виявилася минулорічна спроба призупинити будівництво автомобільної дороги у заказнику Утріш. Має проти нього зуб і безпосередньо сам губернатор краю Олександр Ткачов після того, як на паркані його дачі з’явився напис «Саня - вор». Хоча сам Газарян cпростовує свою участь у появі цього шедевру, що вже став прізвиськом губернатора.

Однак еколог і громадський активіст, на думку влади, явно перейшов межу, коли намагався разом з іншими активістами оглянути місце незаконного будівництва причалу для яхт біля палацу Путіна у Прасковеївці на Чорному морі. Була дана команда – «фас». У результаті було відкрито проти нього кримінальну справу за начебто погрозу вбити охоронця того ж таки палацу.

З іншого боку, багатьох охочих переходити цю межу також не спостерігається. Зрозуміло, інстинкт самозбереження. Життя – коротке, а камери в СІЗО і колоніях в загальному - не курорт.  Не можна вимагати від активістів такої жертви, бо суспільство не має для них механізмів захисту. Максимум, на що можна розраховувати – стати жертвою режиму, яку «оплакуватимуть» в інтернеті.

Політеміграція – ідеальний варіант для влади, яку не будуть з-за кордону зайвий раз тикати фейсом в ґрати, за які кинули того чи іншого опозиціонера. Але, з іншого боку, реакція з-ззовні, як показує досвід, така слабенька, що боятися практично нічого, і можна відгавкатися. За межами країни опозиціонери, що дременули, не становлять небезпеки і завжди можна подати широкому загалу це під соусом, що втік, а якщо тікає то, мовляв, є що приховувати.

Питання в тому, чи можна щось змістовне(!) робити з-закордону, окрім як просто підтримувати імідж політичного біженця (пропоную ознайомитися з діяльністю ГО Б.Данилишина). Здається, ідеальний варіант того, як можна підтримувати цей імідж. Більше того, коли Hauptfrau вийде, то завжди можна буде сказати, що і я старався і як міг боровся... з-за кордону.

Олександр Тимошенко повідомляє нам, що Данилишин часто зустрічатися в Празі з політиками, релігійними і громадськими діячами. Це прекрасно! Це прекрасно, але це ніяк не змінює загальну температуру у палаті… № 6. Розказувати щось Заходу. Що? Там і так прекрасно всі все розуміють. Ну, можна, звичайно, завжди додати подробиць. Нагадувати про себе столичним журналістам? Ну, так ця публіка і так в курсу. Треба рупор повернути в іншу сторону, бо сигнал не доходить до української периферії, де він дійсно потрібен. Інакше результат виборів 2015 р. буде таким же як і у 2010 р. 

Пан Тимошенко інформує нас про ймовірність створення українського уряду у вигнанні – у Чехії. Інформував у серпні. Вже і рік закінчується. Ви б якось швидше вирішували, панове. У січні 2012 р. ви говорили нам про створення ГО для боротьби з режимом Януковича. Вже і рік закінчується. Так і до 2015 р. недалеко...   

Згадую слова Марії Слонім, яку видавили з РСРС в 1970-х рр. Вона розказує про свої перші враження в США: «Я не знала, чем мне заниматься […]. И тут встречаемся мы с Иосифом Бродским. А мы с ним дружили в России. И он говорит: «Ну что, какие планы?» Я говорю: «Иосиф, никаких, не имею понятия, что я здесь делаю, что будет». Я не волновалась, я была в некоторой приятной растерянности. Он мне сказал: «Старуха, ты в маразме». 

Здається, не тільки вона…
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.