Неля Куковальська - теж кандидат на посаду Міністра культури!

5 января 2013, 20:40
журналіст
0
303

Журнал "Музеї України" рекомендує до розгляду Президенту України і Уряду кандидатуру Куковальської Нелі Михайлівни на посаду Міністра культури


До редакції журналу "Музеї України" звернулися люди, що представилися соціологами, близькими до керівництва Кабінету Міністрів. Повідомили, що складають неформальний рейтинг лідерів суспільної довіри, здатних очолити і ефективно управляти Міністерством культури України. Цікавить їх і потенційна кандидатура заступника міністра, який би опікувався надскладною музейною сферою. Підкреслили, що думка керівників профільного музейного журналу для них дуже важлива.
Чесно кажучи, прохання виявилося для нас дещо несподіваним. Наша команда звикла критикувати, а не висувати... Ми пообіцяли порадитися з кількома музейниками і оперативно оприлюднити свій вибір на сайті часопису для дискусій як у музейному середовищі, так і у владних кабінетах. Ми якось не звикли до попередніх громадських обговорень кандидатур керівників культури. А даремно! Бо одна голова добре, а кілька - набагато краще.
Отож, ми керувалися такими критеріями: успішний менеджерський досвід, вік, науковий доробок, реальні реалізовані проекти, авторитет у культурологічному та науковому середовищі, сила волі, здатність до боротьби у найскладніших ситуаціях, уміння формувати і направляти творчий колектив...
Спробували неупереджено оцінити відомих діячів культури.

Зупинилися на кандидатурі багатолітнього директора Нацзаповідника "Софія Київська" Нелі Куковальській. Це знана і поважна людина, професіонал, має власну думку і готова її принципово відстоювати. Після брутального звільнення з Нацзаповідника, саме Неля Михайлівна і члени її команди зуміли вибудувати ефективну лінію захисту, підняли громадськість, отримали потрібні судові рішення, що, правда, ніяк не вплинуло на бульдозерну тактику колишнього ресторанного скрипаля, що випадково опинився у кріслі міністра...
Журнал "Музеї України" рекомендує до розгляду Президенту України і Уряду кандидатуру Куковальської Нелі Михайлівни на посаду Міністра культури України чи заступника міністра (музейний блок), яка здатна, на нашу думку, успішно координувати діяльність відомства.


Куковальська Неля Михайлівна
,
(нар.1959)
Генеральний директор Заповідника у 2000-2012 р. Інженер-будівельник, архітектор, історик, Заслужений працівник культури України, член-кореспондент Української академії архітектури, член Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, дійсний член IКОМОСу. Автор і співавтор монографій, книжок і статей, присвячених Софії Київській та іншим пам’яткам Заповідника. За її керівництва проведено ремонт Андріївської церкви та укріплення її пагорба. На рівні досягнень сучасної науки здійснено реставрацію мозаїк Софії, її вхідних та Царських врат. Проведено масштабні ремонтно-реставраційні роботи у пам’ятках Заповідника. Значно активізовано його науково-дослідну, експозиційно-виставкову та видавничу діяльність. Розроблено комплексну систему моніторингу стану пам’яток та їх територій.


Ми не знаємо, чи цікавлять когось в уряді наші пропозиції, чи прислухається хтось до них? Але, вважаємо за потрібне оприлюднити власну думку сподіваючись, що вона допоможе прийняти правильне рішення. Це наш варіант і як громадяни, ми маємо право його озвучити і донести до чиновників.
Випадкові люди не можуть керувати українською культурою!
Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.