Шварценберг і непочатий край роботи для пані Фаріон

25 января 2013, 10:50
0
243
Шварценберг і непочатий край роботи для пані Фаріон

Уявляю, з чим би свідомі змішали ТАКОГО кандидата

Антоніна Кравчук, Людмила Кучма, Катерина Чумаченко-Ющенко і Людмила Янукович. До кожної з них у українців є ряд претензій і, зокрема, світоглядно-мовних. Критика часто супроводжується запевненнями, що у Європі такі перші леді просто були би неможливі: особи без національної свідомості. Особи, які не спілкуються державною мовою. Якщо і роблять це на людях, то точно не у побуті. Дивує наше нерозбірливе захоплення Європою часто без навіть натяку на якийсь критичний погляд.

До першої у списку пані Кравчук претензій ніяких через абсолютну непублічність. Але, здається, з огляду на її принаймні освіченість, що їх і було би найменше. Попри благодійну діяльність Людмили Кучми, вона (принаймні була) відома шанувальниця російської попси. Це багато чого говорить про смаки та і світоглядні орієнтири, не зважаючи на часті згадування таких її захоплень як: живопис і література. Мова спілкування – зрозуміла. Це ще одна претензія.

Щодо пані Катерини, то з її українськістю все гаразд. Але чогось суттєвого це не принесло країні. Дитяча лікарня майбутнього так і залишилася для українців у майбутньому. Теперішня перша леді у стані ізоляції від політики і публічного простору. Не зрозуміло, чи спроба ребрендингу не вдалася і стало очевидно, що Раїси Горбачової за формою з неї не зліпити. Чи ізоляція є просто прямим наслідком наколотих апельсин і запобіжним заходом для уникнення подібних анти-PR акцій для Гаранта і кардинальних спроб ребрендингу просто не було. Ну, і мова спілкування також зрозуміла...

У Європі не може бути такої першої леді? Як не може? Ось свіжий приклад. До другого туру президентських виборів у Чехії потрапив князь Карел Шварценберг – типовий представник дворянської знаті, чий рід згадується ще у 12 ст. Володіння цього роду станом на початок 20 ст. були немислимо величезні, особливо враховуючи розміри і статки Чехії. У 1948 році з відомих історичних причин його сім’я перебралася до Австрії.

Доволі логічно, що пізніше він одружився з ракушанкою (чес. австрійкою) з не менш давнього дворянського роду - графинею Терезою фон Хардегг. Після Оксамитової революції у Чехії Карел Шварценберг повернувся. Пішов у політику. У 1990-1992 роках він був главою президентської канцелярії Вацлава Гавела. Довгий час потім він був сенатором, обраним до парламенту одним з виборчих округів у Празі.

Мовних претензій до його дружини у той час бути не могло, оскільки вони були офіційно розлучені у 1988 році і повторно побралися у 2008 році. Але невдовзі після того він брав активну участь у створенні політичної партії TOP09 (нині однієї з декількох при владі), ставши її главою. А з 2010 року пан Шварценберг є міністром зовнішніх справ Чеської Республіки. Цей факт мусив би якось спонукати йог дружину до опанування чеської. Як це зробила, наприклад, дружина Саакашвілі голландка Сандра Рулофс, досконало оволодівши грузинською. Але ні. Дружина Шварценберга чеської вона не знає в-з-а-г-а-л-і.
 
До слова, рідна для самого Шварценберга - німецька. Вдома його батьки щоправда в меншій мірі все ж говорили чеською, але його чеська звучить доволі архаїчно для чехів. Ось де був би непочатий край роботи для пані Фаріон. Критикуючи Азарова і Ко (небезпідставно!), захлинаючись при цьому демократичною слиною, чудово було би не кивати на Європу, в якій таке мовне варварство є неможливим (ха-ха), а згадувати ось такі випадки… 

Крім того весь цей час пані фон Хардегг проживала в Австрії. Якщо її чоловіка буде обрано президентом, то вона обіцяє чехам навідуватися у Чехію. Це якби українська перша леді проживала у Москві чи Варшаві і обіцяла навідуватися у Київ.  Уявляю собі вереск у Києві…  Ну, і дрібничка – ніхто з його трьох дітей не живе в Чехії. 

Цікаво, як би відреагувала українська публіка на факт його подвійного громадянства – крім чеського він має ще й швейцарське. Карел Шварценберг любить називати себе мешканцем Центральної Європи зі швейцарським паспортом.

Напевно, що потішив би свідомих українців і той факт, що Шварценберг не просто займався громадською діяльністю і захистом прав людини у Австрії, а і був причетний до австрійської політики, беручи активну участь у реформуванні Австрійської народної партії у 1960-х рр. З огляду на цей факт, якось складається враження, що мета - бути у політиці за будь-яку ціну і  не принципово – де. Просто бути при владі. Чи не викликало б це нарікань в українській столиці, якби на Банковій захотів оселитися ось такий експонат??? 

Є такі серед чехів, кому запахло Австро-Угорщиною, але багато хто з чехів готові закрити очі на ці нюанси, називаючи їх другорядними, і проголосувати за Карела. Це підтверджують результати першого туру виборів з дуже незначною різницею у кількості здобутих голосів виборців між Карелом Шварценбергом і його опонентом.

Порівняння ради, це якби хтось із нащадків роду Терещенка повернувся в Україну із, наприклад, Франції і мав би великі політичні амбіції з усіма атрибутами випадку Шварценберга: відсутність знання української родиною, проживання дітей за кордоном та ін. Сам же Михайло Терещенко мав першу дружину француженку Маргариту Ное, а другу - норвежку Еббу Хорст. Уявляю, з чим би свідомі змішали такого кандидата.

Ні? Навпаки. Україна мала би європейське обличчя? Є ті, хто так думає? А де ж ви були, коли декілька років тому обирали найвідоміших українців? Ніхто з роду Терещенка до сотні у проекті «Великі українці» не потрапив. Ну звичайно ж - за що? Якісь там цукрові заводи, живопис і вишукана архітектура Києва.  Саме такий мізер (у кращому випадку) про Терещенків сидить у мізках більшості.   

Так що говорити про українських політиків і членів їхніх сімей, як про чи не єдиних динозаврів у Європі  у відношенні національної несвідомості і мовної безграмотності має бути не дуже зручно критикам. Це не слугує виправданням політикам, а просто показує наше загальне надмірне захоплення Європою. Точно незручно критикам може бути завтра, коли завершиться голосування і німецькомовний князь із швейцарським паспортом стане президентом Чеської Республіки.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.