Ось так на нас наживаються!

5 марта 2013, 11:50
Народний депутат України 2-4 скликань
0
190

Це стосується майже кожного з нас!

   Практично кожен український громадянин тією чи іншою мірою стикається з енергоносіями. Правда, в різних іпостасях… Переважна більшість населення, тобто нас з вами, має справу з цими носіями в ролі споживачів, частина – в ролі добувачів, а невеличкий прошарок – в ролі постачальників. Хоча дехто може одночасно перебувати і в декількох амплуа. Та найцікавіше пов’язане саме з постачальниками. Візьмемо хоча б газ…

   Споживач, заплативши конкретну суму грошей, згідно встановленої державою ціни, за конкретну кількість спожитого «блакитного палива», думає, що отримав саме таку кількість газу, за яку і сплатив. Але тут якраз відбуваються дива. Вогонь начебто горить сильний, лічильник справно підраховує спожиті кубометри газу, за який заплачено добрячі гроші, а борщ ніяк не звариться і сподіваного тепла нема.

   В чому ж справа? Та газ, який нам постачають, не відповідає встановленим стандартам, тобто є неякісним! У «блакитному паливі» має бути не менше 90% метану, що дає максимальну теплоту згоряння. А в тому газі, який постачальники «впихують» споживачам, вміст метану складає 80 – 83%. І щоб лічильник нічого не помітив, оці вкрадені щонайменше 7 – 10% метану замінюють іншим газом – азотом. Тому при згорянні такої збідненої суміші ми й отримуємо менше тепла. Але ж платимо по лічильнику, як за встановлений державними стандартами газ!

   Ось таким чином постачальники обманюють споживачів, а для себе отримують надприбутки. Щоб у цьому пересвідчитись, достатньо зробити нескладні підрахунки. Щороку населенню продається орієнтовно 7 мільярдів кубометрів газу. Якщо в ньому буде на 10% метану менше від норми, а відповідно азоту більше, то «скромний» річний «навар» постачальників за мінімальними оцінками складе приблизно 510 мільйонів гривень. І це тільки за один рік! А вказані махінації робляться роками, тому суми обчислюються мільярдами грошей. Їх постачальники і перекладають у власні кишені, забираючи з кишень споживачів – простих українських громадян, тобто дурять і обкрадають нас з вами, продаючи нам неякісний газ. Прокуратура мовчить, мовчить СБУ і міліція, і владний режим мовчить, наче так і має бути… Всі вони мовчать, бо у своїй абсолютній більшості одним миром мазані.

   До речі, теплота згоряння природного газу має становити не менше 7600 ккал/кубометр. Якщо вона менша, то і платити треба менше. А ми – майже всі українські споживачі сплачуємо якраз за спожиті кубометри газу, а не за калорійність, тобто його теплотворну здатність, як це робиться у Європейському Союзі. Ось так на нас наживаються! Грубо! Нахабно! Цинічно!

   І до яких пір над нами знущатимуться постачальники – олігархи та їхні покровителі – компаньйони на високих державних посадах?!

  

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.