Як нами маніпулюють.

17 марта 2013, 20:47
0
281
Як нами маніпулюють.

Кожен з нас без зайвих труднощів помічає маніпулятивну сутність наших ЗМІ, брехливу риторику влади, місцевих чиновників. Цей список можна продовжувати. Однак мова піде про приховану маніпулуляцію.


   Отже, як нами приховано маніпуллють, мова піде про політичну маніпуляцію, однак її методи аналогічні і в рекламі різного роду товарів, продуктів, навіть на особистісному рівні ми вдаємося до неї, однак здебільшого неусвідомлено, хоча частенько бувають і винятки.

Що ж почнімо, напевно. Наведу кілька прикладів, по пунктах.

1. Соціологічні політичні дослідження. Нічого нового у брехні подібного роду інституцій, їх продажності та отриманні "фінансової підтримки" для дотримання "потрібних цифрів", та результатах їх досліджень, вважаю, для Вас не відкрию. Однак важливим є інше - будь які результати, тим паче оприлюднені, справляють на нас великий вплив, більше того можуть бути причиною нашого подальшого політичного вибору. Згадаймо попередні вибори, коли штовхались міфи про "непрохідність" певних партій, через що чимало громадян, обєктивно оціннючи, що у випадку голосу за "непрохідну" партію, втратять власний голос, обирали інший політичний обєкт, якому віддавали власний голос. І навпаки стовідсотково непрохідним партіям чи політикам, малювали двозначні і переможні цифри на виборах.

Як висновок, ніколи не довіряйте соц опитуванням та їх результатам, тим паче тим, що в умовах режиму і цензури, які у нас панують, мають прямий доступ до ефірів як для оприлюднення результатів своєї роботи, так і їх представникам.

2. Інтернет-меми, картинки, вуличні бігМорди, сітілайти політичного змісту. Безсумнівно у наш час, особливо у  мережі, спостерігається доволі активний розквіт диванного спротиву і вінцем революційної боротьби та дії, стало створення, лйкання та репост різного роду антивладних, сатиричних та іншого наповнення картинок та колючі коменти, з неминуче нецензурним наповненням. Наче й непогано. Але є кілька моїх фе. Перше - владі надзвичайно вигідне "спускання пару і боротьба" у мережі(або ж беремо широко -будь де, тільки не на вулицях, мітингах тощо. Радянський приклад - дискусії на кухні, чарка тощо, часи змінились, однак сутність та сама, тільки тепер є мережа, хоча остання має великий консолідуючий та соборницький потенціал), адже для них вона не становить загрози, більше того до певної міри людина заглиблюється у павутинне життя і втрачає ниточки реальності, інколи непомітно для себе самої.

Друге - часто ми не помічаємо, як певні картинки, пости мають маніпулятивний і до того ж провладний характер. Приклад - фотографія, на ній прапори якоїсь опозиційної сили і підпис до неї, "мовляв от дивіться як піаряться,де державні прапори, вони нагло просувають свою силу, у Європі не так" тощо. Людина обєктивно це аналізує та робить відповідні висновки, не заглиблюючись, що в Україні на сьогодні єдиний спосіб навіть не реклами для опозиційних сил -це вийти на мітинг чи маніфестацію, а можливість просто показати що та опозиція ще Є. Також н есильно думає над тим, що є й інші прапори, зокрема державні, але фотографія знята відповідним чином, щоб передати тільки те, що потрібно.

Або ж якийсь гарний напис про любов чи кохання, взагалі не політичного профілю гурті мережі, а під ним напис на зразок "Віктор Медведчук" чи якась його стаття тощо. Інколи ми навіть не помічаємо -що це типова маніпуляція і реклама, сил та політика, який діє на шкоду інтересам України.

Те саме і в рекламі якихось статей в соціальних плагінах на різних інформ-ресурсах, пройшовши по посиланню, ми помічаємо, що дана стаття чи новина не актуальна і її мало читають та коментують, а попри неї є чимало інших більш актуальніших та читабельніших статей, однак їх чомусь не рекламують або не виносять не вихідну сторінку видання.

Третє -коли ми кажемо про сітілайти та білборди на вулицях наших міст, враховуючи наші реалії, цензуру, якої немає у мережі, тут можна зробити простий висновок, що будь які політично орієнтовані білборди чи сітілайти є депуощені владою, а отже вигідні їй або н естановлять загрози.

Як висновок - менше мережі, більше діла. Що ж до вуличної політ реклами, не сприймайте її взагалі.

3. Прирівняти і зробити однаковими. Коли влада помічає, що її рейтинг дуже низький і ніяким чином його не виправити чи підняти, її основним завданням у боротьбі з опозицією є так зване "зрівняння". Це можна охарактеризувати -як цілеспрямовані дискредитаційні провладні дії, з метою показати суспільству, що наша опозиція нічим не краща, а той гірша за владу. Мовляв були б вони, було б те саме, або ж вони не дають нам зробити "те, те і те", хоч загальновідомо, ще ніколи в часи Незалежності у влади не було такої потуги і можливості діяти без огляду на інших, як зараз. Не варто наводити приклади сподіваюсь. Як результат -збільшення аполітичності опозиційного виборця.

 Одним зі способів є залучення тролів, ні не простих тролів, провокаційність і проплаченість яких видно за кілометр, а дуже професійних, ще й бажано зі стильною біографією на зразок "я колишній член....., мене вигнали просто так......у тій партії усе вирішують гроші і звязки, сам бачив.....ті і ті -то дві сторони однієї медалі, одне зло, натякаючи на владу і опозицію....." і так далі. МОжливо помічали таке? Натомість люди вважають, що ці особи, які ДУЖЕ часто самі долучаються у друзі в мережі та малюються а внтивладні шати, говорять щиро та від душі. Це легко можна перевірити - результати їх діяльності антивладної, коли опозиція така погана чи якась партія з неї, логічно така людина бачачи що все так погано і на опозицію немає чого надіятися, а людина безсумнівно "патріотична", повинна діяти і боротись. Перше зауваження, якщо вона би діяла, звідки у неї так багато часу проводити у мережі? Друге - чому її пости, коменти та картинки зосереджені більшою мірою на опозиції, аніж на владі(на останній часто взагалі не зосереджуються, хоч є і професійні дуже, які передбачають активну не меншу антивладну риторику..) і звідси питання раз опозиція така нікчемна і така як влада, для чого на ній зосереджуватися і згадувати про "погане"(опозицію) взагалі? Третє - повертаючись вище, така людина тоді усвідомлює що вона одна практично і тільки на ній відповідальність за країну, адже опозиція така ж як влада, тому ця людина повинна активно діяти, творити потужні рухи, антивладні акції, піднімати людей, тобто часу тай на мережу б немало вистачати, за таку революційну поведінку у результаті повинна була б хоча б притягнута до адмін чи кримінальної відповідальності, як багато простих людей з різних партій опозиційних навіть за портрети януковича з простріленою головою, підліткам рік позбавлення волі дали чи за мінімальні порушення -14 діб у мавпятнику. Або ж коли вряди-годи і проведуть якусь акцію то нефективну чи яка немає для влади жодних проблем. Але ж непомітно цього з тими людьми, вони все пишуть і кидають, та все спокійно.

Висновок - аналізуйте писанину та творчість подібних "героїв антирежимної боротьби, що ототжнюють владу і опозицію". Ні я не кажу що опозиція свята і так далі, однак логіку я сподіваюсь Ви вловили.

4. Статті, книги, пафлети, дослідження, історичні нариси, лекції. Багато у наш час людей, які називають себе  "сумлінням нації", "інтелектуалами", елітою, культурниками, недосяжною плебейському мозку професурою з не менш потужними і великими доробками та працею. Дуже багато з них виконують прості замовлення влади, здебільшого, щоб очорнити ту чи іншу партію чи опозицію загалом або ж вчинити розкол опозиційних сил.

Перше, що Вас має  зацікавити, а ДЕ ці "особистості" з їх такою поважністю та правильними думками були раніш, як якщо у нас є інтелектуальна еліта та інтелігенція, до влади міг прийти ЗЕК і ГВАЛТІВНИК? Адже у кожній нормальній країні корифеї сова та думки є відповідальними перед нацією і вчать її. Отже де вони були раніш, де ті їх подорожі, вечори, статті та боротьба, де те слово як сталь до нації, щоб її чогось навчити було?

Логічно, що раз у нас така дегенерація виборчого права відбулась і прийшло таке чудо до влади як і його команда, та політичної культури, то видно такі у нас "вчителі". така "інтелігенція". І ось диво, зараз ці люди заактівнічали, пишуть про все що можна і не можна, тусуються і їздять де тілтьки можливо і що кого з них не почитаєш, то якась антиопозиційна у них риторика виходить. Аж надто. Вчать опозицію, "ось та партія погана, з нею не дружіть....а та добра....а там треба більше компромісу з владою і так далі, а закінчується те все словами за схемою, "а поудмайте ж за народ!!" І ось подібне зараз активізувалось на всіх напрямах зі всіх питань, зокрема історичних, політичних, правових, інтелектуальних тощо.

Висновок - дослідження біографій цих, доволі вже немолодих осіб підтверджує їх не було ні в 90-х, ні раніш серед дисидентів, вони не боролись за НЕзалежність, в більшості були доволі інертні під час Майдану 2004 року, багацько з них співпрацювали відкрито з цією владою або ж наші олігархи фінансують їх інституції, університети чи проекти.

5. ЗМІ, політичні ток шоу. На даний момент можна з впевненістю говорити, залишки чесних ЗМІ вже у минулому, на даний час, окрім кількох винятків, та й там не обходиться без програми наперед визначених Адміністрацією Президента, у нас немає політ ток-шоу. Регіональні , місцеві політичні ток-шоу чи програми і взагалі вже повністю під ригами. Це ж стосується регіональних видань, газет тощо. Майже повінстю це стосується загальнонаціональних друкованих ЗМІ, окрім кількох винятків.

як висновок бажаєте дивитися ток-шоу, дивіться,це навіть важливо. Все що у них кажеться владою чи ведучим і педалюється чи просувається ними, розумійте з точністю до навпаки. Те що там вітається та підноситься, значить це погано, те що показується негативним та поганим -добре.

Сподіваюся на подільші зустрічі.

Слава Україні!!

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: политика
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.