Неймовірно: невже Мінкульт подружився з Мінфіном?

21 апреля 2013, 18:28
журналіст
0
222

Останнім часом Міністерство культури більш нагадує пожежну команду – «гасить» проблеми. Поки що вдається. Та чи довго протримається Міністерство в ручному керуванні?

В день дозвілля відбулася  унікальна  подія  – вперше за останні роки у музеї зібралися міністри і попрацювали лопатами.  І хто! Міністри –антогоністи,  які майже ніколи не знаходять спільної мови: Міністр культури та Міністр  фінансів. Один завжди просить, другий – відмовляє…А тут зійшлися і посадили  яблуньки – символ добра, любові, розвитку  та процвітання.

Сталося це на території  затишного подвір’я Літературно-меморіального будинку-музею Тараса Григоровича Шевченка у Києві, недалеко від головної площі країни – Майдана Незалежності.

Основні герої  толоки: Перший віце-прем’єр-міністр Сергій Арбузов , Міністр фінансів  Юрій  Колобов та Міністр культури Леонід Новохатько. Знявши  краватки, вони разом пройшлись по маленькому музею Шевченка, вислухали Дмитра Стуса, директора музею, взялися за лопати… і започаткували  яблуневий сад…

 Колеги поїхали. Міністр культури Леонід Новохатько взяв інструменти,  попрацював над дерев’яною  скульптурою Тараса Шевченка.

-У мене батько працював по  дереву. Я багато чому навчився у дитинстві, - зніяковіло всміхнувся Леонід Михайлович. – Але краще подивиться,  які яблуні посадили з колегами! Це  наша спільна  подяка  Великому Кобзарю.  Наступного року Україну чекає величезна подія світового рівня - держава святкуватиме 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. І ці яблуньки, як гарант того, що Уряд пам’ятає і шанує Великого Кобзаря. До великої дати залишилося лише  кілька місяців.  Протягом багатьох років приймалися постанови, які зовсім не виконувалися. А час невпинно йшов. Мені з перших днів довелося  терміново вирішувати безліч проблем, які залишив мій попередник. Добре, що  Арбузов та Колобов виявили патріотизм і підключилися.  Тепер я знаю, що ми гідно відзначимо  день народження Кобзаря.

Союз міністрів тішить. Обіцяють, що гроші на святкування будуть.Останнім часом  Міністерство культури більш нагадує пожежну команду – «гасить» проблеми. Поки що вдається. Та чи довго протримається Міністерство в ручному керуванні?

Може час реформувати  Міністерство? Подивитися, як реально працюють департаменти, чисельні ради?  Чим займається  Комітет по культурі  у Верховній Раді?

Поки   бачимо лише самопіар та взаємні образи та закиди.  А  де  реальна робота, де покращення?

Коли нарешті наведуть порядки у музейній галузі, виведуть музеї на європейський рівень? На кого працюють грантожери від культури?
Чи розгребе Леонід  Новохатько авгієві конюшні української культури  – час покаже.

Шевченківські дні – лакмусовий папірець нинішнього Уряду. Країна має  досвід Євро-2012… 

Що ж, Великий Кобзар  заслуговує  шани…

Наталка Іванченко
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.