Как Янукович послал 230 депутатов сразу.

17 июня 2013, 14:13
Ленінський комсомол України (ЛКСМУ lenkomsomol.net.ua)
0
255

К Азарову

17 мая запрос к президенту Януковичу (подготовлен мной и Зубчевским) относительно недопущения сокращения научно-педагогических кадров был поддержан 230 депутатами! 
Сегодня в комитет пришел ответ - если ТАКОЕ можно назвать ответом. Неужели для этих нескольких абзацев понадобился аж целый МЕСЯЦ??? Чем же занимается громадная АП??
В итоге, невзирая на прямое обращение к 230 депутатов РАЗНЫХ ФРАКЦИЙ, все они были посланы за советом к Кабинету министров, как будто сами туде не могли обратиться.
А Указ то подписывал сам "всенародноизбранный"! А именно пункт, регламентирующий увеличение нагрузки на одного преподавателя до 18 человек. Если подписать что-то бездумно, что нарушает права сотен тысяч простых тружеников - так это можно, а дать ответ по существу - не можем. Буржуазная власть так же далека от интересов народа, как доходы Ахметова от налоговой.

А вот, собственно говоря сам текст депутатского запроса и Постановление ВРУ.

Президенту  України

Януковичу В.Ф.

 

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

 

Щодо невідкладності дій по недопущенню

масового скорочення науково-педагогічних

працівників Вищих навчальних закладів України

 

Шановний Вікторе Федоровичу!

 

12 березня 2013 року Вами було підписано Указ № 128/2013 «Про Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Підпунктом 39.2 пункту 39 на 2013 рік щодо впровадження Програми, передбачено завдання Міністерству освіти і науки, Міністерству фінансів, Міністерству економічного розвитку України збільшити показник кількості студентів на одного викладача вищого навчального закладу до 18 осіб.

До кінця року Міносвіти, Мінфін та Мінекономрозвитку мають підготувати рішення щодо приведення у відповідність із європейськими стандартами норм навчального навантаження викладачів ВНЗ та збільшення показника кількості студентів на одного викладача до 18 осіб.

Вочевидь це зовсім не та реформа, яка сьогодні потрібна системі вищої освіти, а спроби знову заощадити на освіті. Враховуючи, що на даний час показник співвідношення студент-викладач по Україні складає 10,8 особи, запровадження вищезазначеної норми матиме негативні наслідки, що призведуть до вивільнення значної чисельності найосвіченішої та висококваліфікованої категорії працюючих, як науково-педагогічні працівники.

Це суперечить європейським стандартам, відповідно до яких норми навчального навантаження передбачають 4-6 студентів на одного викладача. Для приведення у відповідність до них української ситуації слід говорити про істотне зменшення навчального навантаження.

Збільшення показника кількості студентів на одного викладача вищого навчального закладу неминуче призведе до масового скорочення науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів. За даними Профспілки працівників освіти і науки із 119,4 тисячі науково-педагогічних працівників майже 48 тисяч позбудуться роботи.

У даному випадку відбудеться:

1. Збільшення обсягу навчальних годин для викладачів. (Як відомо, навчальне навантаження українських викладачів є найвищим у Європі і складає 920 «горлових» годин на рік. А в разі впровадження «реформи» воно зросте до 1600 годин. Тоді як у провідних країнах Європи навантаження на одну ставку складає 200–350 годин на рік). Внаслідок цього про розвиток науки в університетах не може бути й мови.

2. Збільшення кількості студентів в групах, що унеможливить працю за кредитно-модульною системою.

3. Збільшення у навчальних планах годин на самостійне вивчення матеріалу.

Скорочення чисельності науково-педагогічних працівників призведе до збільшення обсягу навчального навантаження, що ускладнить виконання наукової, методичної, організаційної та виховної роботи, знизить якість підготовки фахівців.

Виходячи з вищевказаного, просимо Вас вжити невідкладних заходів щодо виключення підпункту 39.2 пункту 39 Указу № 128/2013 «Про Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», для запобігання національної катастрофи у вищій школі нашої держави.

 

З повагою,

народні депутати України  Присяжнюк О.А.,                                                                                      Зубчевський О.П.


Вот Постановление ВРУ

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.