У Свято-Вознесенському храмі відслужили панахиду за загиблими на вулиці від холоду.

22 февраля 2012, 00:06
0
7

У Свято-Вознесенському храмі відслужили панахиду за загиблими на вулиці від холоду.

З початку морозів за даними МНС в Україні загинуло майже півтори сотні людей, більшість з яких - бездомні. На жаль, цей список стає ще довшим. В ці морозні дні, що сильно вражають перш за все бездомних людей. 

Друзі Спільноти Святого Егідія разом з багатьма бездомними друзями згадують всіх, хто загинув на вулиці за останні роки через мороз, насильство і хвороби. Традиція служити панахиду народилася, коли 2006 р. загинула на вулиці від морозу Міла. Міла була нашою подругою кілька років. Разом з родиною вона приїжджала до Києва на заробітки з Закарпаття. Під час морозів її разом із дітьми вигнали з дому, який вона винаймала під Києвом. Маленьких дітей вдалося прилаштувати у родичів, тоді як сама вона залишилася ночувати на вулиці. В першу ж ніч, в самісінькому центрі міста, поруч із ТЦ «Арена» вона замерзла. «Смерть Міли стала для нас викликом: як допомогти в Києві вижити людині, яка не може захистити себе сама? Єдиний вихід – солідарність, підтримка та співчуття до тих, хто живе поряд. Міла вижила б, якби її навіть просто розбудили в той крижаний вечір. Її смерть – докір кожному з нас», - вважає Юрій Ліфансе з Друзів Спільноти.Цього року Панахида по Мілі та всіх, хто загинув на вулиці, відбулася у Свято-Вознесенському храмі, священики якого вже багато років духовно та матеріально підтримують бідних на вулиці. О. Павло, настоятель храму, каже: «Люди замерзають не в полі й не в лісі, а в 30 метрах від теплих домівок. Ці 30 метрів їм не дають подолати людська байдужість! Сьогоднішня подія стала для людей нагодою для духовного росту. Вони дякували за те, що отримали можливість долучитися до доброї справи». Для бідних людей це стало особливою можливістю молитися про своїх померлих близьких та рідних у колі друзів, відчувши тепло родинної атмосфери в цей холодний день. Вони дякували за увагу й дбайливе ставлення до себе. Після молебню для всіх, хто прийшов, парафіяни храму приготували поминальний обід.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Украины
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.