Суддя Олександр Хрімлі про право підприємців на судовий захист

31 марта 2015, 13:19
правознавець
0
17

Поняття «захист прав» слід відрізняти від поняття «охорона права», яке трактується більш широко, - заявив Олександр Хрімлі, суддя Київського апеляційного адміністративного суду під час відкритої лекці

Поняття «захист прав» слід відрізняти від поняття «охорона права», яке трактується більш широко, - заявив Олександр Хрімлі, суддя Київського апеляційного адміністративного суду під час відкритої лекції для молодих суддів України.

Він зазначив, що під правовою охороною прийнято розуміти сукупність гарантій держави, пов'язаних з нормативним забороною або обмеженням певних дій проти охороняється.

«У той же час окремі вчені ототожнюють захист з охороною прав, даючи визначення поняттю «захист», фактично як поняттю «охорона прав». Однак з такою точкою зору важко погодитися, оскільки вона не розглядає ситуацію, коли права суб'єкта порушені. У даному випадку мова йде саме про охорону, причому в найбільш вузькому значенні цього поняття, коли охорону розглядають як превентивну діяльність», - каже суддя Олександр Геннадійович Хрімлі.

На його думку, більш аргументованою видається точка зору, згідно з якою захист можна розглядати як складову категорії правової охорони.

За словами судді Хрімлі, в умовах переосмислення розуміння суду як органу державної влади, актуальним є і чітке визначення сутності категорії «судовий захист» через призму механізму реалізації конституційного права на захист прав суб'єктів підприємництва. «Підприємці також мають право відстоювати свої права шляхом використання механізму конституційно-правового захисту. Юридичні особи та індивідуальні підприємці досить часто користуються даними механізмом, відстоюючи свої права та охоронювані законом інтереси», - підкреслив суддя Олександр Хрімлі.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости науки
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.