«Національна рибалка» має бути замінена «реальним полюванням»

20 сентября 2016, 19:19
0
1138

Уже коли навіть Президент жартує, що боротьба із корупціонерами перетворилась на національний вид спорту, коли спійману преславуту «Велику рибу», ловлять, фотографують та відпускають.

 

Уже коли навіть Президент жартує, що боротьба із корупціонерами перетворилась на національний вид спорту, коли спійману преславуту «Велику рибу», ловлять, фотографують та відпускають.

 

Що власне наводить на думки, про те що потрібно вносити корективи у діяльність відповідних органів та сприяти реальному пошуку та посадці корупціонерів. І слід відходити від політичної залежності прокуратури, шаленої медійності та залежності від телевізора у процесі боротьби із корупцією.

 

Саме електоральні рейтинги, боротьба за виборця та жага політичної вендетти, стали причиною нещодавніх «квартирних» скандалів проти єврооптимістів. А можливий ріст рейтингів їх партії, провокує слідчі органи зайнятися саме пошуком «незрозумілих джерел» походження коштів. Не бажання справедливості чи мрія навести порядок в країні, а саме політична доцільність, конкуренція та демонстрація населенню що ведеться боротьба не тільки проти корупціонерів колишніх, але й проти теперішніх. Наприклад «офіційних» членів пропрезидентської фракції.

 

Але якщо провести поверхній аналіз статків єврооптимістів та панівної верхівки в деражві, то перші здаватимуться бідними родичами, в порівнянні із другою категорією. Але управління законом справа тонка.

 

Така ж історія і по ту сторону ідеологічних барикад, коли під приціл потрапляють не реальні реалізатори корупційних схем, а ті, хто спільної мови із новими керманичами не зміг знайти і хто не хоче бути їх керованим партнером.  Розраховуючи на участь у виборах на східних територіх.

 

Наприклад Єфремов, якого прибрали не за корупцію, як би це мало бути, а швидше як потенційного конкурента за контролем над Луганською областю. Адже зрозуміло, що влада не має власних потужних і відданих політичних груп, які могли б забезпечити контроль над територією. Тому посадка це швидше зачистка області для ситуативних партнерів.

 

А це знову ж таки, приклад боротьби з корупцією як інструменту політичної розправи та конкуренції. Коли слідчі, в найкоротші терміни мають ці справи підкріпити фактами. Підмітьте, не цифрами, якби мова йшла про корупцію, а заявами та чутками.

 

На ділі такі справи або розпадаються і з часом закінчуються пшиком, або так звана жертва тікає закордон, у випадку як що це депутат, як це сталось із Оніщенко. Чи суддя,  наприклад - Чаус.

 

Третя сторона медалі, це патріоти, комбати та опозиціонери. Які періодично піднімають хвилі невдоволення центральною владою. Через що дуже часто караються реальними справами в прокуратурі. Дуже часто це робиться не медійно і без звичної інформаційної помпи. Але від цього з ними працюють не менш жорстко та прагматично.

 

Логічно що політичне замовлення на боротьбу із корупцією, політичною конкуренцією та опонентами, веде у нікуди. І причин тут кілька, одна з яких застарілість прокуратури, наявність невідповідних та сумнівних кадрів, і найголовніше це політична залежність від волі влади.

 

Саме політична залежність прокурорських справ зводить нанівець роботу слідчих. Які в даних умовах стають жертвами обставин, адже із однієї сторони вони чесно виконують свою роботу, з іншої сторони їх результатами оперують не вони самі, і навіть не закон, а політичні керівники найвищого рівня.

 

Медійна підтримка останнім часом справ прокуратури швидше пов’язана із тим, що Ю.Луценко знає як працювати зі ЗМІ та розуміє суть інформаційних потоків. Але замініть Луценка назад на Ярему чи Шокіна, і ви знову отримаєте стару не то радянську не то кучмівську прокуратуру.

 

Тобто прокуратура не змінилась, змінився керівник, який своїм іменем швидше модернізував вивіску та центральний офіс, але аж ніяк не саму суть старої система. Яка звикла прислуговувати владній вертикалі, вершити політичну вендетту та заробляти гроші.

 

Але ж саме це і має бути змінено, від підходів до фінальної мети. Коли прокуратура саджатиме на лаву підсудних реальних злочинців, повертатиме вкрадені гроші в бюджет, а ТБ демонструватиме не більше як остаточно завершені результати. 

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.