Відсутність реформи прокуратури та суддів – провокує рейдерство

24 декабря 2015, 14:46
0
2359

2015 рік закінчується імітацією процесу реформування суддівської системи та прокуратури

Очікуваного результату, з яким люди виходили на вулиці поки що ніхто так і не отримав.

Відсутність реформи прокуратури та суддів – провокує рейдерство 2015 рік закінчується імітацією процесу реформування суддівської системи та прокуратури. Очікуваного результату, з яким люди виходили на вулиці поки що ніхто так і не отримав. 

Навіть постійні зауваження західних партнерів не можуть змусити політичних лідерів провести жорсткі зміни в органах, які б мали відповідати за судочинство та справедливість. Саме недореформовані органи прокуратури та суддівський корпус є найбільшим більмом для провладних політиків. Адже це і не закриті справи беркутівців що розстрілювали Майдан, це закриті справи проти сім’ї Януковича, Курченка, Захарченка, Клименка та ін. 

Сьогодні, у громадян України стоїть два найбільші виклики – корупція та справедливість. Адже, коли не можна показати потужних економічних досягнень, залучення інвестицій, реальних інфраструктурних проектів – час та зусилля потрібно використати на ідеологічні перемоги. Які не залежать від зовнішніх факторів. А це суди та корупція. 

Нажаль, але в цій сфері, окрім імітації та гучних заяв поки що нічого не відбувається. Навіть навпаки, це уже дає свої потужні побічні ефекти. Коли олігархи можуть не повертати взяті кредити, рейдер захвачувати заводи та фабрики, а недобросовісні рітейлери притримувати виручку.

Країні просто погрузла в рейдерських скандалах, які не маючи змоги отримати якісний судовий сервіс, змушені звертатись до ЗМІ, соціальних мереж та навіть політичних івентів.

 Напрклад, вчора, в одному із залів МВЦ де проходив Антикорупційний Форум роздавали цукерки виробництва ТМ Житомирські Ласощі. Таким чином намагались привернути увагу до рейдерського захвату виробництва. Правда, хто кому “рабинович” в Житомирських ласощах, ще слід доводити. Але неможливість вирішувати конфлікти в судах, ведуть до рейдерських захоплень, піар акцій та верховенства “телефонного права”.

Як показує досвід дніпропетровського виробника снеків S Group, проти тебе можуть бути реінкарновані справи, ще часів Януковича. Справи, які були фальшовані кращими орлами Пшонки. Справи, з яких сміються самі слідчі. Але дякуючи брудним грошам, політичній проституції, силовій корупції – національний виробник знаходиться в ситуації жертви. Коли не може забрати борги у однієї із найбільших рітейлінгових мереж (а це більше 100 мільйонів), більш того, змушений захищатися від агресивних корпоративних нападок та пресингу силовиків. 

Причому, доходить до абсурду, коли силові органи починають підігрувати оточенню Януковича, компаніям які сьогодні вдало ведуть бізнес на окупованих територіях, перейменувавши свою мережу в “Перший Республіканській” та вільно фінансують терористів. І це при тому, що по телевізору ми постійно чуємо гучні заяви про люстрацію, боротьбу із сепаратизмом та очищення влади. 

Як заявив ще восени, ще один представник дніпропетровського неолігархічного бізнесу Андрій Хорсєв, співзасновник ІТ-компанії 908: "Ми повернемося до Дніпропетровська, коли будемо потрібні місту та своїй країні. Це станеться в той момент, коли припиниться "дерибан" влади і держава буде готова до розвитку. На даний момент малому бізнесу, не пов'язаному з олігархічними структурами, там місця немає". ІТ-шники через безчинство силовиків покинули Україну.

Доки не буде вирішено питання чесності судів та прокуратури, про жодне залучення інвестицій сьогодні говорити не можна. Жоден інвестор, в тому числі і національний не зайде в Україну – розуміючи, що його бізнес може бути віджатий суддями, корпоративними рейдерами та корумпованими чиновниками. 

Жоден виробник не вкладе і гривні у бізнес, розуміючи що той буде обузою і предметом тиску на нього самого чи на його сім’ю. Особливо ставки ростуть, як у випадку парламентаря С.Рибалки, коли ти – відомий опозиційний політик, який веде боротьбу проти курсу нацбанку та непрофесійного бюджету уряду. Як влучно підкреслив А. Денисенко: методи тиску сьогодні гірші, ніж при Януковичу. 

Тому логічно, що бізнес тікатиме з України за прикладом ІТ-компаній. Можливо не так швидко, адже перенесення виробництва справа не швидка, але тенденції змушують про це задуматись. У випадку, якщо влада не буде замислюватись про зміну формату діяльності силових органів. 

Недолюстровані і недореформовані суди та прокуратура це відсутність національного виробництва, це корупція, рейдерство та негативний імідж всієї країни, на користь кількох десятків сімей, які цю систему і утримують.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.