Здати країну на металобрухт

16 декабря 2015, 14:19
0
3854
Здати країну на металобрухт

Чому чиновники Міністерства економічного розвитку і торгівлі не планують захистити національного виробника?

Вцілому за час неоголошеної війни Україна втратила близько 20% економічного потенціалу. Виробництво промислової продукції в Донецькій і Луганській областях скоротилося, завмерши на рівні 20-25%, порівняно з 2013-м роком, - заявив Директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін.

Яким чином відреагували чиновники Міністерства економічного розвитку і торгівлі на такі втрати?

Які реформаторські рішення вони запропонували для виводу країни із цієї глибокої економічної кризи?

Які сучасні рішення були запропоновані експертному середовищу та представникам галузі?

І відповідь дуже проста, хоч і не надто приємна: МЕРТ пропонує здати країну на металобрухт.

Саме так, замість розумного протекціонізму, який є класичним інструментом багатьох розвинутих країн, ми починаємо гратися у ліберальні реформи на користь сірих експортерів.

Замість того, щоб захистити національного промислового виробника, чиновники грають на користь дешевого, бездарного експорту. Дуже часто і контрабандного.

МЕРТ під виглядом лібералізації, збільшив квоти на експорт металобрухту закордон. Мовляв ринок все сам врегулює. І якщо наші виробники конкурентні, то нехай поборються за металобрухт гривнею, а не лобізмом міністерства на користь національного виробника.

Що маємо в результаті?

Замість лібералізації ми отримали нестачу сировини на українських підприємствах, зменшення виробництва готового промислового продукту, плани по скороченню персоналу та потенційне зменшення надходжень до бюджету, оскільки в силу відсутності сировини, утримувати поточний рівень доволі складно.

Виходить, що замість продажу товару із доданою вартістю та розвитку легального промислового виробництва, ми просто займаємось експортом металобрухту – імітуючи реформи та модернізацію країни.

Китай захищає свої ринки від курятини США, ЄС свої тендери від Китайських компаній, США тим часом намагається просувати свої товари закордоном.

Лобізм внутрішнього виробника, його розумний захист, - це нормально. За умови якщо чиновник стоїть на стороні державних інтересів, а не окремих сірих експортерів чи контрабандистів.

Питання в тому, ким ми хочемо бути?

Експортерами металобрухту - залишків колись потужної промисловості чи постачальниками сучасного промислового товару?

Ми виходимо на міжнародні ринки?

Чи розпродуємо наш внутрішній?

Лібералізація української економіки має відбуватися на користь платників податків, а не офшорних схем чи тіньових тендерів, як це зазвичай буває в Україні.

Сумніви щодо ефективності керівників МЕРТ доволі давно ширилися експертними колами, але коли сірий та бездумний експорт металобрухту починає виходити за рамки розумного, слід звернути увагу громадськості. Адже перманентні заробітки окремих чиновників, не варті перспектив цілої галузі, яка вважається державоутворюючою галуззю нашої економіки. І податки якої неспівставні із копійками, які платять сірі експортери. Точно так, як неспівставна кількість робочих місць яку забезпечує офіційна промислова галузь.

Але найважливіше те, що у такого брутального лобізму є свої батьки. Точно так як і корупція має свої імена, країна має знати батьків експорту металобрухту, який руйнує українську промисловість. Адже ховатись за вивіскою ліберальних реформ і знищувати галузь справа прибуткова, але не гідна.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.