Іван Мірошніченко: «Мораторій на землю реально скасувати за два-три роки»

11 ноября 2015, 11:56
народний депутат України (Об’єднання "Самопоміч")
0
323

потрібно забезпечити громадянам і власникам земельних паїв рівність можливостей з іншими учасниками ринку, альтернативу вибору і можливість проектного фінансування з високим рівнем локалізації

«Верховна Рада була змушена продовжити дію земельного мораторію. Сьогодні іншого виходу немає. Скасувати його без втрат для громадян України можна через два-три роки. А за цей час потрібно забезпечити українським власникам, нашим громадянам і власникам земельних паїв рівність можливостей з іншими учасниками ринку, альтернативу вибору і можливість проектного фінансування з високим рівнем локалізації реалізації даних проектів». Так народний депутат, член парламентського комітету з аграрної політики і земельних відносин Іван Мірошніченко, прокоментував рішення Верховної Ради про продовження мораторію на купівлю-продаж сільгоспугідь.

Він зазначає ряд технічних питань і основний політичний аспект у питанні відкриття земельного ринку. «Перший вирішується досить швидко і легко. Питання наповнення кадастру, прийняття дорожньої карти з питань земельного законодавства та інші вирішимо за рік-півтора. Набагато важливіший другий блок. До запуску ринку землі держава зобов'язана посилити конкурентоспроможність наших громадян – власників землі, відновити соціальну справедливість і відповідальність держави перед своїми громадянами. Забезпечити їм рівність можливостей і альтернативу вибору. Відкриваючи ринок сьогодні – цього досягти неможливо.

Держава більше 20 років не виконувало свою роль і не використовувало мораторій для надання українцям підтримки в тому, щоб стати самостійними і фінансово незалежними на своїй землі, допомогти реалізувати права, створити сімейний або малий фермерський бізнес на своїй землі.

«Тепер держава зобов'язана запропонувати людям довгострокові, дешеві кредити і бізнес-плани типових проектів з високим рівнем локалізації для підтримки інших галузей української економіки. Таких проектів, як будівництво і експлуатація теплиць, вирощування овочів і ягід, створення міні-сімейних ферм, садівництво, виробництво продуктів харчування, розвиток кооперації між малими фермерськими господарствами та сімейними фермами», - підкреслив Іван Мірошніченко.

На його думку, при досягненні цих умов рішення власника землі буде усвідомленим, прийнятим з урахуванням альтернативи продажу або розвитку свого бізнесу. «У нього буде вибір: продати землю, скажімо, по тисячі чи дві тисячі доларів за гектар, або спробувати створити власний бізнес і капіталізувати його до цін ЄС або США за відповідний за якістю чорнозем. При другому варіанті у людини буде можливість вибрати проект і отримати під заставу землі довгострокове, пільгове державне проектне фінансування», - говорить народний депутат.

За його словами, бізнес можна буде вести, не обмежуючись напрямками, пов'язаними з землею. «Якщо буде важко конкурувати в рослинництві з великомасштабними виробниками, то земля власника може і надалі залишатися в оренді, приносячи йому дохід. А кредит, узятий під її заставу, можна буде використати в іншому бізнесі. Іван Мірошніченко впевнений, що в бюджеті-2016 потрібно передбачити фінансування пілотних проектів із створення сімейних ферм і малих фермерських господарств. А вже з 2017-го робити цю практику масовою.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.