Під кого роблять земельну реформу?

30 июля 2015, 09:43
0
57
Під кого роблять земельну реформу?
Круглий стіл з проблем земельного ринку

Ну що ж, нас знову хочуть обвести кругом пальця, як в славних 90х, тільки цього разу позарились на землю.


Впровадження ринкових механізмів продажу земель сільськогосподарського призначення давно було на порядку денному всіх Урядів, кожен хотів на цьому якось нажитись, але те, що планують наші реформатори кидає просто в ступор!

Сам по собі ринок землі немає нічого смертельного, навіть навпаки, але лише у тому випадку коли діють чіткі правила, яких дотримуються всі учасники відносин та при наявності ринкових механізмах формування ціни на дану землю. Наче все так добре, нарешті малі та середні фермери зможуть отримати доступ до довгострокових дешевих банківських кредитів, під заставу землі; бабуля в селі зможе продати земельну ділянку і дожити життя не в злиднях, а хоч трішки посмакувавши того омріяного безтурботного життя.

Але є одне але! Грошова оцінка земель.

Уряд разом із іноземними баригами вводить нову формулу розрахунку Грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, додаючи нові змінні "Коефіцієнт інфраструктури" та "Коефіцієнт індексації". Ніби все правильно, але чомусь середня грошова оцінка по Україні згідно із цією формулою зменшується із 25,8 тис. грн. до 24,5 тис. грн.(1 тис. $)! і це враховуючи те, що три роки тому ця ж земля коштувала 3 тис. $, сьогодні вони обраховують нову грошову оцінку і ще більше зменшують вартість!


І знову село вирішили кинути. Через "Коефіцієнт інфраструктури" ще більше зменшують вартість землі на селі, що призведе не лише до зменшення теоретичного прибутку від продажу, а й зменшить дохід від здачі в оренду, адже орендна плата враховує саме грошову оцінку, як базу обчислення орендної плати.

Елементарно: обвалюємо курс, доводимо населення до зубожіння, зменшуємо грошову оцінку землі, запроваджуємо ринок землі і ... скупаємо найкращий чорнозем у світі (найкраща довгострокова інвестиція) за ціною нижче ніж в Замбії де вартість гектара земель с/г призначення коштує 1,8 тис. $!.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.