Все для перемоги

19 апреля 2015, 14:52
Государственный служащий
0
141

Сьогодні всі верстви і групи українського суспiльства повинні об'єднатися в ім'я головної мети – перемоги

Причому тут мається на увазі як зовнішній ворог - Росія, так і внутрішні - корупція, неефективність державних інститутів, безвідповідальність правлячої еліти, низький рівень життя населення тощо. Всі ці фактори є екзистенціальними ворогами української державності, тобто становлять загрозу її фізичного знищення.

Трохи більше року минуло з моменту формування нового, постреволюційного уряду на чолі з Арсенієм Яценюком. Тоді ж, у лютому 2014 р. була опублікована Програма діяльності уряду, в якій містилася констатація жахливого становища, в якому опинилася країна. Була намальована апокаліптична картина повного розвалу в усіх сферах життя суспільства, колапсу всієї соціально-економічної системи держави. Разом з тим були сформульовані основні напрямки реформ, визначено ключові цілі і завдання роботи нового Кабінету в найближчій перспективі. Сьогодні очевидно, що по більшості пунктів хоч скільки-небудь помітного просування вперед не відбулося. Насамперед це стосується пакету економічних перетворень, без яких Україні загрожує банкрутство і руйнування всього господарського механізму країни. Поки все в основному звелося до комплексу непопулярних кроків, зроблених під тиском МВФ, які насамперед стосуються урізання соціальних витрат та підвищення тарифів на ЖКГ. Трохи краще справи з політичною частиною реформ, але і тут крім закону про люстрацію похвалитися на даний момент особливо нічим. Все інше, насамперед у сфері боротьби з корупцією, залишається на рівні декларацій, які ще тільки належить втілити в життя. Зрозуміло, що вкрай складно вести планомірні та поступові реформи в умовах війни на частині власної території, при наявностi зовнішнього ворога, який в будь-який момент загрожує ескалацією військових дій. Але така реальність сьогоднішнього дня, і потрібно прийняти як даність, що необхідні реформи доведеться проводити фактично в польових умовах - лабораторну стерильність в найближчому майбутньому забезпечити не вийде.

Якщо умовно розділити населення України на дві частини - влада і громадянське суспільство, то можна приблизно визначити стратегію їх поведінки, яка забезпечить вихід країни з дуже непростої ситуації, в якій вона знаходиться в даний момент.

Влада має продемонструвати політичну волю у здійсненні реформ, тобто проводити їх чітко і послідовно, не відступаючи від наміченого плану. Крім того, повинно бути виявлено почуття відповідальності за долю країни - необхідно відсунути на задній план як популізм, який всі попередні роки був невід'ємною частиною української політики, так і особисті амбіції окремих політичних діячів та корпоративні інтереси різних партій, які ускладнюють ефективне співробітництво між ними.

У свою чергу, від суспільства потрібно сприяння у проведенні реформ, активний прояв своєї громадянської і політичної позиції. А також ще одна важлива якість - терпіння. Соціологічні опитування доводять, що населення здебільшого готове терпіти заради успіху реформ, але не дуже довго - максимум кілька років. Вже зараз фіксується істотне падіння рейтингів майже всіх основних політичних сил, насамперед «Народного фронту» Яценюка. Ясно, що це пов'язано з погіршенням соціально-економічного становища в країні, з тим, що люди втрачають довіру до влади та її дій. Багато в чому така реакція суспільство обгрунтована, але в той же час і занадто поспішати з висновками не варто. Очевидно, що найближчі роки будуть вкрай складними для країни, і в значній мірі це буде розплата за відсутність реформ, коли для цього були більш сприятливі умови. Тут пригадуються слова літературного героя Івана Буніна: patience est medicine des pauvres, тобто терпіння - медицина бідних. Україна зараз як раз відноситься до категорії бідних, і в неї є тільки два рецепту подолання нинішніх труднощів - терпіння і труд. Як говориться, tertium non datur.

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.