Молитва від Іуди

23 сентября 2011, 10:27
Журналіст, юрист.
0
1220

Цинізм і політика – завжди слова синоніми

Цинізм і політика – завжди слова синоніми. Однак, трапляються випадки, коли дії наших співгромадян, - які випадково, чи заслужено, - назвалися політиками, таки викликають подив. Змушують розмірковувати, а де межа? Запитувати, а чому колеги-журналісти не ігнорують тих депутатів, які зрадили своїх виборців, і продовжуючи брати у них коментарі?

Ось останній приклад. Широка піарна булька, яку влаштували жменька нардепів навколо проведення першого (а на цьому наголошувалося особливо) Молитовного сніданку в Україні.

Суть цього заходу така: перенести на наш ґрунт західну (переважно протестантсько-католицьку) традицію зібрання парламентарів і різних діячів для того, щоб помолившись поснідати, а потім побалакати (переважно про грішне - політику).

Усе це дійство подавалося посполитим так, ніби без цієї події і Україна була б не Україною та й Христос не Богом.

Звісно, українці такі папуаси, які без цього і Царства Небесного не знали б…

Пересічний громадянин, який раптом зупинить увагу на цій новині (яку наполегливо розповсюдив невгамовний Інтернет) лише здивується: ну зібралася якась компанія, помолилася (хоча краще це робити не в шикарному фешенебельному ресторані, де одна вечеря дорівнюється місячній зарплаті середнього українця, а в храмі), побалакали, і для чого усю країну ставити догори дригом?

Насправді, якщо придивитися, то ці молитовні сніданки мають таке ж відношення до віри та молитви, як і кухонний блендер до поезії Срібного віку.

Справа в тому, що, як повідомили мас-медіа, ініціаторами цієї епохальної події стали члени парламентської фракції «Право вибору», яка напрочуд компактно скупчила у своїх лавах депутатів-тушок, тобто, кажучи простою мовою - зрадників. Люди пройшли за списками однієї політсили, чи блоку, а потім перекинулися на запашніші хліби. Щоб приховати цинізм і викликати симпатію електорату, на сніданок заманили деяких представників конфесій. Щоправда політичні циніки тут промахнулися – полінувалися зазирнути у Православний календар. Бо у день визначений для снідання було велике свято – Різдво Пресвятої Богородиці. І всім православним належало бути у храмі, а не у шинку!

Серед персонажів молитовного сніданку варто назвати хоча б кількох, які з піною на устах коментували непересічність Молитовного сніданку – куди там євангельській Таємній вечері! Одна з них це співачка знана з совкових часів, кума Віктора Ющенка Оксана Білозір (вона накрапала на «Український правді» цілий блог на цю тему). Пані Оксана за кілька років уже встигла побувати в лавах протестантської Соціально-християнської партії, Ющенківської «Нашої України», Балогиного «Єдиного центру» і ось ще одна зупинка – Жваніївський Християнсько-Демократичний Союз із «Правом вибору».

Можливо це приклад християнської послідовності? Але ж Марія Магдалина лише змолоду була такою легковажною!

До пари Білозір і «тушкан» Володимир Марущенко. Його коментом цікавився УНІАН. Цей сірий, як миша, парламентар зумів зрадити не лише «Нашу Україну», «Народну Самооборону» та Юрія Луценка, але й свого безпосереднього лідера - Володимира Стретовича. Як відомо, останнього завдяки продажу ХДС Давиду Жванії поперли з голови. Це, погодьтеся, уже професіоналізм! Ним володіють іще кілька такого ж розливу «християн», якими керує досвідчений ляльковод Жванія. Вони й ощасливлювали України своїм сніданком.

Зауважимо, що на Таємній вечері був лише один Іуда. А тут…

За таких умов виникає актуальне запитання, а чи взагалі варто журналістам брати коментарі у «тушок», розпитувати думку? Бо як визначити, кого вони представляють: владу, чи опозицію? За цих зрадників безпосередньо ніхто не голосував – вони пройшли як представники певної політичної сили. А тому говорити з ними все одно, що з перехожими на Хрещатику. Можливо, вже час оголосити бойкот усім «тушкам»?

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Журналисты
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.