Банківське здирництво, чи соціальне партнерство?

8 июня 2012, 11:11
Журналіст, юрист.
0
5768

Банківське здирництво, чи соціальне партнерство?

Cьогодні пішов у банк Райфайзен-Аваль, щоб переслати своїй матері-пенсіонерці гроші на Донбас для купівлі… вугілля! Спеціально зайшов до філії саме цього банку, бо від нього у моєї матері пенсійна картка.  

Якщо ви запитаєте, чому треба з Києва надсилати гроші за вугілля на Донбас -  не дивуйтеся, там із цим неабияка проблема. А наш шановний Віктор Федорович уже так «покращив» життя всім співвітчизникам, що тонна вугілля нині (улітку) коштує щонайменше 1000 грн, а під осінь і на зиму сягає 1500-1700 грн.!

Тепер помножте на три (найменше треба, щоб опалити середню сільську хату) та дізнаєтеся, скільки обходиться тепло донбасівцям.

Хто захоче бути більше поінформованим про Донецький земний "рай", то зазначу, що середні пенсії в краї не надто різняться від загальноукраїнських. Принагідно пригадую слоган регіоналів: «Ми підняли Донбас – піднімемо й Україну!». Отож у цьому випадку слово «підняли» можна трактувати лише у тому контексті що й «умикнули Україну»…

Але я не про те… Я про наші добрі та соціально-орієнтовані банки. Це випливає з безкінечної телереклами. Виявляється, щоб покласти на картку пенсіонерові гроші, треба заплатити. Багато, чи ні - річ відносна. З моїх 3 тисяч нарахували майже 25 грн. Для людини, яка працює та добре заробляє це звісно копійки. Особливо якщо врахувати ціни, що в останні роки шаленіють хоч і поступово, але незворотньо.

А для пенсіонера? А якщо він один? 

Мені здається, що в такому випадку 25 гривень для пересічного українського пенсіонера це те, що для Віктора Януковича гелекоптер, для Черновецького «Майбах», а для Ахметова яхта...

Я не спеціаліст із банківської діяльності, але у мене виникло одне запитання до наших банків: якщо ви такі чесні, так любите клієнтів і дбаєте за них, то невже не можна відмовитися від цього нещасного відсотка, який ви здираєте з бідолашних пенсіонерів? Просто не брати його з пенсіонних карток, а порадіти з того, що вам і так несуть гроші? Невже слабо? Ви ж і так «відіб’єте» ці для вас копійки на комусь іншому! Наївна пропозиція?   

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Журналисты
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.