День неоднозначних героїв - 9 травня

8 мая 2013, 13:17
0
5331
День неоднозначних героїв - 9 травня

За політичним піаром і спекуляціями 9 травня втратило свою ключову суть. Порожні заяви і гучні святкування втрачають головну мету - День пам’яті всіх жертв війни.

«Найголовніше свято країни!» - починає віщати Перший канал Росії ще за місяць до 9 травня. І одразу ж з телеекранів линуть десятки фільмів, серіалів, документалок і псевдодокументалок, програм, коментарів істориків, нових фактів про Другу світову війну.

Так, я теж люблю серіали на кшталт Диверсанта, але всі ці дії політтехнологів викликають страшну відразу. Варто лише уявити, що 9 травня знову почнеться головна сварка - УПА чи Червона армія, кати та визволителі - що дасть зайвий привід ще і ще раз розсварити, розділити та відволікти людей.

Чому всі інші країни згадують цей день як траурний? Навіть країни-союзники пам’ятають війну  як трагедію. Зранку 8 травня Юрій Луценко запропонував просте рішення - зробити і нам День памяті, коли так само згадуватимуть жертв всіх режимів та всіх битв, а не влаштовуватимуть показове шоу. Цілком логічна пропозиція, як на мене.

Тоді ж як одіозний регіонал Колесніченко пропонує ввести кримінальну відповідальність за героїзацію УПА й ОУН. Зрозуміло, що це черговий піар і «дотримання обіцянок», ще один привід покричати один на одного і походити на мітинги.

Навіть якщо брати до уваги історичні дані, то сприйняття війни жителями Заходу та іншої території України різниться кардинально. Ще в «Плані Барбаросса» зазначалось, що жителі Західної України мають сприйматись військовими по-іншому і ставлення до них має бути кращим, в той час як в Наддніпрянській Україні головою Рейхкомісаріата став Ерік Кох, який не відрізнявся добротою та розсудливістю. Відповідно була різною і поведінка самих нацистів, а після цього - і різні свідчення очевидців та жертв. Тому навіщо зайвий раз стикати лобами жителів регіонів, розпалюючи ворожнечу, замість того, щоб визнати спільність трагедії?

Просто цікавий факт - кількість дітей війни та ветеранів дивовижним чином зростає щороку, при тому що самі ветерани явно не молодшають. Але при цьому держава встановила додаткові виплати лише тим ветеранам, які досягли 85 років. Гарна така «соціальна» програма.

Для мене не існує однозначних героїв. Проте ми щороку спостерігаємо парад нових вигадок заради чергового піару. І це стає ще одним днем суперечок з піною у рота, чи можуть вважатись бійці УПА ветеранами і чи можна їх взагалі згадувати. Їх треба згадувати, бо якщо ми викидаємо певну частину правди, то так і будемо щороку примарно ганятись за істиною. Наприклад, мій прадідусь похований на Алеї Слави в Києві, він був підполковником і командиром 269-го стрілкового полка. Але я не бачу для себе сенсу зневажати ветеранів УПА, чи кричати що Червона армія єдина несла визволення.

Я так само люблю військовий парад, особливо як його організовують у Москві - вони вміють це робити, що тут сказати, як американці вміють ставити мюзикли. І це гарний метод підняти гордість з надр особистості, зайвий привід пишатись тим, що ще є. Але чому це не зробити у день Військових сил? Замість того, щоб танцювати під дудку політиків, варто уявити жах, який довелось пережити прадідам і віддячити всім, що ми живемо.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Журналисты
ТЕГИ: УПА,9 мая,День Победы,9 травня
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.