Обшуки в ІТ-компанії «Адамант»: Пєтухов негодує.

29 января 2016, 16:02
Журналіст
0
143
Обшуки в ІТ-компанії «Адамант»: Пєтухов негодує.

Співробітники СБУ провели обшуки в компанії "Адамант": вилучено серверне обладнання одного з клієнтів.

19 січня співробітниками СБУ було проведено обшуки в IT-компанії "Адамант", в результаті чого було вилучено серверне обладнання одного з клієнтів компанії. Як повідомила спікер СБУ Олена Гітлянська, даний обшук був проведений з метою протидії міжнародному хакерському угрупуванню, одним із учасників якого є українець, який розмістив своє серверне обладнання на технічному майданчику «Адаманта».

«Один з учасників групи є громадянином України, який перебуває у міжнародному розшуку, розмістив серверне обладнання на технічному майданчику українського провайдера "Адамант". За його допомогою хакерське угрупування викрадало кошти з рахунків іноземних фінансових установ, поширював вірусне програмне забезпечення тощо. 

Для проведення експертного дослідження, документування злочину та на виконання клопотання іноземних правоохоронних органів про надання правової допомоги у кримінальному судочинстві серверне обладнання вилучено з технічного майданчика провайдера. Тривають слідчі дії.», йдеться у повідомленні Гітлянської.

Реакція Пєтухова на дану ситуацію виявляється досить таки підозрілою та абсурдною:

По-перше, за його словами клієнти, які розміщували на технічному майданчику «Адамант» свої сервери, виявлялись не порушниками, а постраждалими, яким зловмисники «проломлювали» сервери, а вони в свою чергу, допомагали  відповідним службам ловити реальних зловмисників, які це все зробили. В даному випадку ця особа (українець, чиї сервери було вилучено), аж ніяк не може виявитись «постраждалим», тим більше, якщо він оголошений у міжнародний розшук.

По-друге, Пєтухова дуже здивувало те, що співробітники СБУ шукали не порушника, а саме його. На мою думку – тут нічого дивного нема, адже як зазначається у Кримінальному кодексі України, особа, яка наданням засобів чи знарядь або усуненням перешкод сприяла вчиненню злочину іншими особами (надання технічного майданчику для серверів), є пособником злочину. Тому в даному випадку цілком логічні претензії СБУ стосовно пана Пєтухова.

По-третє, його заяви стосовно перевищення заходів є недоречними, адже затягування даного процесу лише б надавало більше часу для «замітання слідів» та можливого виїзду за кордон. 
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Украина,хакеры,СБУ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.