Еволюція української революції – Антикорупційний форум

24 декабря 2015, 13:23
0
55
Еволюція української революції – Антикорупційний форум

В Києві 23 грудня стартував Другий Антикорупційний форум, на якому понад 5 тисяч небайдужих вирішили долучитися до боротьби з корупцією. Головною темою була боротьба з корупцією у різних її проявах.

Євген Глібовицький, відомий український  журналіст, заявив: «Дотепер діяв неформальний суспільний договір корупційного консенсусу і такий порядок блокував модернізацію країни. Нам потрібне верховенство права, а не верховенство домовленостей чи кулуарних ігор, держава повинна обслуговувати суспільство, а не суспільство має бути на побігеньках у держави».

«Тут не створюється політична партія, ніхто нікого не привозив спеціально,  тут починається великий рух, багато тисяч людей зі всієї України» - зазначив Міхеіл Саакашвілі.

«Немає органів, в яких можлива чи неможлива боротьба з корупцією, є просто люди які хочуть і які не хочуть боротись з цим явищем.  Досить коментувати корупцію чи  говорити про те, що хтось є корумпованим. Треба таких людей прибирати і давати владу тим, хто хоче та може все змінити» - підкреслює учасник Мустафа Наєм.

Міхеіл Саакашвілі, як один з головних учасників події, спершу подякував всім присутнім за можливість  та віру у майбутнє. «Сьогоднішня зустріч зібрала найкращих із кращих представників громадськості, а формат зустрічі не схожий за збір якоїсь політичної сили. Тут нова Україна, яка, на жаль, відрізняється від того іміджу який нам хотіли нав’язати».

 Найголовнішою українською проблемою Саакашвілі вважає корупцію, оскільки десятки мільйонів сімей наших співвітчизників виживають, через «обидирання»  одиниць тих, хто має високі чини. Через корупцію для простих людей не відкриваються нові робочі місця і вони живуть з почуттям безвихідності, рівень життя постійно знижується і наша держава  перетворилась в найбіднішу країну Європи.  Саме через корупцію економіка в 2015 році (порівняно з 2013) скоротилась на 96 млд доларів і за прогнозами в наступному році  не перевищить 2%. Глава Одеської ОДА наводить приклад Польщі, яка колись теж починала боротьбу з корупцією,а зараз її економіка є 23 в світі.

Саакашвілі зауважив що поки не зустрічав підприємців, які б підтвердили, що після втечі Януковича корупції стало менше. «Українські можновладці поводяться з українською економікою як з  «дойною коровою», але корова вже здохла» - сказав  спікер.

Нагадав політик також про життя, ціною якого українці відстоювали інтереси своєї держави і про завдання, що були поставленні владі.

Також учасниками Всеукраїнського Антикорупційного форуму були члени організації «Інформаційний майдан».

«Ми вважаємо, що головним корупціонером є пан Яценюк,який має понести відповідальність. Міхеіл Саакашвілі навів факти корупційної діяльності прем’єра і його призначенців. Корупційні схеми через призначення «своїх людей» на ключові державні підприємства, мають бути припинені, або має бути створена така система взаємовідносин в державі, що унеможливлює цю практику. До керівних посад в нашій державі мають приходити такі люди як Саакашвілі, які б змогли покарати корупціонерів, адже корупція починається згори» - повідомив Павло Білоножко, лідер ГО «Інформаційний майдан».

За його словами необхідно  призначати новий склад уряду і коригувати  політичну систему нашої держави, і тоді Україну чекають перспективи та розвиток. Зараз парламент не відображає думку людей,  а нові вибори зможуть це змінити. Те що сьогодні запитують експертну думку громадських організацій, говорить про те, що люди відчувають свою важливість.

«Корупція – це одна-єдина проблема у всіх сферах суспільства і вона починається зверху», - зазначає член ГО «Інформаційний майдан, правозахисник,  Юрій Босий, – «Коли Арсенія Петровича було призначено прем’єр-міністром і він не зміг подолати корупцію, то , мені здається, вирішив її очолити. Тому складається ганебне ситуація, коли особи такі як Арсеній Петрович, міністр МВС, міністр юстиції, які повинні бути в авангарді боротьби  з корупцією, творці тенденцій протистояння з цим явищем, які мали б щодня генерувати нові ідеї щодо того, яким чином знешкодити корупцію, не роблять цього. Натомість, всі, хто зібрався на формі намагаються докричатися і вирішують питання замість посадовців, які через корупцію нічого не бачать і не чують.  Завдяки таким заходам є надія на те, що з часом корупція буде знищена».

«Українська революція еволюціонувала в цивілізовану форму – Антикорупційний форум. Люди з усієї України не палять шини і не кидають бруківку, а готові витратити свій час аби консолідуватися, перенести свої думки та пропозиції  на папір для того аби змінювати країну!» - підсумовує Павло Білоножко. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.